8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySkombinujte agresiu black metalu s atmosférou post rocku a výsledkom bude Chrome...
spot_img

Skombinujte agresiu black metalu s atmosférou post rocku a výsledkom bude Chrome Waves

Návrat kapely, ktorú kormidluje gitarista Jeff Wilson. Chrome Waves ohlásili vydanie novej dosky na 25. september. To, že bude iná, než na čo sme od tejto post black metalovej formácie zvyknutí, svedčia už prvé ukážky.

Budovanie atmosféry, z ktorej budete mať nielen zimomriavky, ale aj fascináciu nad jej tvarom a zvukom. Je to podobné, ako keď sledujete veľkú búrku a vychutnávate si blesky a hromy. Takto nejako sa snaží definovať svoj zvuk americké trio Chrome Waves. Ten je poriadne zašpinený black metalovými riffmi a rituálnymi groovmi na post rockovom pôdoryse. Skladby sú vyšperkované rozličnými vplyvmi.

Na ich prvej nahrávke The Cold Light Of Despair dostali až tri skladby podobu coverzverzie – When The Sun Hits (Slowdive), Push The Sky Away (Nick Cave), Something In The Way (Nirvana). V tomto trende pokračovali aj na spoločnom splitku s Gridfailure, kde nahrali skladbu The Eternal (Joy Divison).

Na novinke Where We Live sa bude nachádzať šesť pôvodných skladieb. Okrem Jeffa Wilsona (basgitara, gitara, syntetizátory, vokály) sa v nich predstaví aj Dustin Boltjes (bicie) a Jameson Benson (basgitara, gitara, vokály). Album vyjde 25. septembra u Disorder Recordings, ktorých majiteľom je samotný Jeff Wilson.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img