8.6 C
Slovakia
nedeľa, 10 decembra, 2023
spot_img
ÚvodNovinkySyn presvedčil matku na spoločné skladby, teraz majú úspech všade kam prídu

Syn presvedčil matku na spoločné skladby, teraz majú úspech všade kam prídu

madisen_wide-dc42466854d344b956d1a578317fc3e6fff674ae-s900-c85

Tak z tohto spojenia cítiť naozajstnú ľudskosť. Konečne je tu kapela, ktorá sa na nič nehrá a ponúka iba obyčajné pesničky, ktoré sú vyzlečené skoro až na holú podstatu. Vypočujte si nové skladby rodinného dua Madisen Ward & the Mama Bear.

Ruth Ward (aka Mama Bear) bola odmalička fascinovaná hudbou šesťdesiatych rokov, tvorba Jimi Hendrixa a Janis Joplin pre ňu neskutočne veľa znamenali. Túto svoju lásku preniesla aj na svojho syna Madisena, keď mu púšťala ich nahrávky a po istom čase kúpila prvú akustickú gitaru. Keď Madisen vyrastal jeho matka bola žena v domácnosti, ktorá však mala za sebou hranie v rôznych kaviarňach po celom USA a nahraté dva nezávislé albumy. Madisen sa začal čoraz intenzívnejšie zaoberať jej pesničkami a po čase skomponoval so svojou mamou prvé spoločné skladby.

Dve akustické gitary a dva hlasy úplne stačia na krásne piesne. On má navyše neskutočne pohyblivý hlas, s ktorým vie vytvárať všelijaké vokálne kotrmelce a farbou presne zapadá do matkinho podporného vokálu. Celá interpretácia je zaobalená jednoduchými melodickými linkami inšpirovanými bluesom, folkom a spirituálom. Texty pojednávajú o živote, láske, vojne a súcite.

Madisen Ward & Mama Bear – Silent Movies

V roku 2013 vydali v Kansas City debutovú nahrávku We Burned the Cane Fields pod nezávislou značkou. Tá sa začala šíriť na miestnych rozhlasových staniciach a postupne oslovila čoraz viac poslucháčov. Už o rok neskôr dostali pozvanie na prestížny Americana Fest konajúci sa pod hlavičkou Americana Music Association´s. Všimol si ich tam reportér Adam Gold z magazínu Rolling Stone, ktorý ich zaradil do dvadsiatich najlepších kapiel, ktoré na festivale videl. A to odštartovalo vlnu nebývalého mediálneho záujmu. To im dopomohlo k podpisu zmluvy s nahrávacou spoločnosťou Glassnote a v máji tohto roku vydali album Skeleton Key.

Madisen Ward & Mama Bear 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Tento projekt z verejných zdrojov podporil:

spot_img
spot_img

V našom snažení nás podporujú:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img