8.6 C
Slovakia
pondelok, 25 januára, 2021
Home Novinky Syn presvedčil matku na spoločné skladby, teraz majú úspech všade kam prídu

Syn presvedčil matku na spoločné skladby, teraz majú úspech všade kam prídu

madisen_wide-dc42466854d344b956d1a578317fc3e6fff674ae-s900-c85

Tak z tohto spojenia cítiť naozajstnú ľudskosť. Konečne je tu kapela, ktorá sa na nič nehrá a ponúka iba obyčajné pesničky, ktoré sú vyzlečené skoro až na holú podstatu. Vypočujte si nové skladby rodinného dua Madisen Ward & the Mama Bear.

Ruth Ward (aka Mama Bear) bola odmalička fascinovaná hudbou šesťdesiatych rokov, tvorba Jimi Hendrixa a Janis Joplin pre ňu neskutočne veľa znamenali. Túto svoju lásku preniesla aj na svojho syna Madisena, keď mu púšťala ich nahrávky a po istom čase kúpila prvú akustickú gitaru. Keď Madisen vyrastal jeho matka bola žena v domácnosti, ktorá však mala za sebou hranie v rôznych kaviarňach po celom USA a nahraté dva nezávislé albumy. Madisen sa začal čoraz intenzívnejšie zaoberať jej pesničkami a po čase skomponoval so svojou mamou prvé spoločné skladby.

Dve akustické gitary a dva hlasy úplne stačia na krásne piesne. On má navyše neskutočne pohyblivý hlas, s ktorým vie vytvárať všelijaké vokálne kotrmelce a farbou presne zapadá do matkinho podporného vokálu. Celá interpretácia je zaobalená jednoduchými melodickými linkami inšpirovanými bluesom, folkom a spirituálom. Texty pojednávajú o živote, láske, vojne a súcite.

Madisen Ward & Mama Bear – Silent Movies

V roku 2013 vydali v Kansas City debutovú nahrávku We Burned the Cane Fields pod nezávislou značkou. Tá sa začala šíriť na miestnych rozhlasových staniciach a postupne oslovila čoraz viac poslucháčov. Už o rok neskôr dostali pozvanie na prestížny Americana Fest konajúci sa pod hlavičkou Americana Music Association´s. Všimol si ich tam reportér Adam Gold z magazínu Rolling Stone, ktorý ich zaradil do dvadsiatich najlepších kapiel, ktoré na festivale videl. A to odštartovalo vlnu nebývalého mediálneho záujmu. To im dopomohlo k podpisu zmluvy s nahrávacou spoločnosťou Glassnote a v máji tohto roku vydali album Skeleton Key.

Madisen Ward & Mama Bear