8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyTak trochu iný Pascal - kooperácia ho posunula viac do popových vôd
spot_img

Tak trochu iný Pascal – kooperácia ho posunula viac do popových vôd

63-731-780x438

Francúzsky skladateľ a multiinštrumentalista Pacal Comelade sa naposledy štúdiovo pripomenul albumom Mosques De Coloros, ktorý nahral v spolupráci so španielskym gitaristom Pau Ribom. Tento krát opäť siahol po kooperácii, výsledkom ktorého sú skladby, ktoré by mohli zaujať aj široké publikum.

Pascalova skladateľská invencia sa väčšinou odráža v miniatúrnych skladbičkách, môžeme ich pokojne nazvať aj hudobné haiku. Na krátkej ploche skladateľ vyjadruje kratučké motivické práce, ale okrem toho komponuje aj „plnohodnotné“ skladby. V nich najčastejšie používa klavír a akordeón, ale vďaka svojmu hravému mysleniu zapája do tvorby aj detské hračky či predmety zo všedného života, ako je napríklad vidno aj na tomto geniálnom videu.

Pascal Comelade – Russian Roulette

Pascal Comelade najradšej používa dvoj a trojštvrťové metrum, ako vyjadrenie francúzskeho salónneho hudobného života, ktorý často aj paroduje. Tento mesiac vychádza hudobníkovi album pod názvom Traité De Guitarres Triolectiques, na ktorom sa spojil s francúzskou kapelou Les Limiñanas

Pascal Comelade & Les Limiñanas – One of us, one of us, one of us…

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img