8.6 C
Slovakia
streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyThe Breath - nádych Cinematic Orchestra v MMC
spot_img

The Breath – nádych Cinematic Orchestra v MMC

York-Tillyer-The-Breath-band-3-colour

Nový projekt členov skupiny The Cinematic Orchestra vystúpi 12. októbra v bratislavskom MMC. The Breath ponúkajú spojenie intímneho gitarového hrania Stuarta McCalluma a soulového vokálu Ríoghnach Connoly.

Stret hudby Cinematic Orchestra a Afro Celt Sound System, kde obaja interpreti boli vedúcimi osobnosťami, dopĺňa klavirista John Ellis a bubeník Luke Flowers. Obaja sú kmeňovými členmi hudobného zoskupenia Cinematic Orchestra. Stuart McCallum strávil v tejto kapele osem rokov svojho života. Participoval na dnes už klasickom albume nu jazzovej scény Ma Fleur. Širokospektrálne hranie idúce niekde od jazzových improvizácií až k vytváraniu zasnených ambientných plôch sa prejavilo aj na slávnej živej nahrávke Live At The Royal Albert Hall. Po odchode z kapely sa venoval sólovej činnosti, kde postretal množstvo zaujímavých osobností. Jednou z nich bola írska speváčka a flautistka Ríoghnach Connolly, ktorej precítený soulový alt možno nájsť na albumoch skupín Honey Feet, Black Lung, Own Dolls a najmä slávnej Afro Celt Sound System. Nadšenie zo spoločného hrania vyústilo do založenia projektu The Breath, do ktorého Stuart zavolal svojich bývalých spoluhráčov z kapely Cinematic Orchestra Luka Flowera a Johna Ellisa, ktorí dodali výraznému spojeniu soulu a pesničkárstva nu jazzový nádych.  Nad všetkým prevzal záštitu známy hudobný producent Tchad Blake. Na debutovej nahrávke The Breath Carry Your Kin vyšperkoval ich zvuk do prejavu, ktorý dokáže byť rovnako zádumčivý ako aj tanečný.

The Breath – Antwerp

Skupina The Breath ešte v lete vydala krátky EP album štyroch piesní v akustických aranžmánoch. V bratislavskom MMC by 12. októbra mohli predviesť obidve polohy – elektronickú aj akustickú. Už teraz sa zdá, že koncertná jeseň bude s príchodom The Breath viac než zaujímavá.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img