8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyThe Collective je nový album od Kim Gordon, predstaví ho aj v...
spot_img

The Collective je nový album od Kim Gordon, predstaví ho aj v Prahe

Kim Gordon foto so zvolením Meetfactory

Americká hudobníčka Kim Gordon vydala svoj druhý štúdiový album The Collective, ktorý vyšiel 8. marca vo vydavateľstve Matador. Nové skladby predstaví 2. júla v pražskom Meetfactory.

Kim Gordon patrí k najdôležitejším hráčkam z experimentálneho rocku. Jej zvukovo tvrdá hra a vokál pripravený na všetko, skladanie skladieb a ešte tvrdších slov – to sa skvelo dopĺňalo s Thurstonom Moorom v Sonic Youth. Manželský pár držal pohromade aj kapelu, keď sa rozišli, slávna noise rocková formácia sa rozpadla.

Kim sa potom venovala rôznym projektom, umeleckým činnostiam aj filmovaniu. V roku 2019 sa odhodlala debutovať ako sólistka s albumom No Home Record a o tri roky neskôr prišla s ďalšou nahrávkou At Issue. Teraz prichádza s ďalšou doskou The Collective, na ktorej pokračuje jej spolupráca s producentom Justinom Raisenom.

Niektorých poslucháčov možno zaskočí, že nové skladby oscilujú medzi industrial music, trapom, hiphopom a dubom. Ovplyvnené producentskou prácou Justinom Raisenom, tematicky vychádza z inšpirácie na základe novely The Candy House od Jennifer Egan.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img