8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyThe Supersuckers, obľúbenci Lemmyho Kilmistera, zahrajú v Randal Clube
spot_img

The Supersuckers, obľúbenci Lemmyho Kilmistera, zahrajú v Randal Clube

The Supersuckers
The Supersuckers

Americká rocková partička The Supersuckers, ovplyvnená cowpunkom, country rockom, punkom, rock and rollom, jazdí po svete už tridsaťšesť rokov. Tentokrát zavítajú 28. marca aj do bratislavského Randalu, kde zaznejú riffy alá Motorhead, AC/DC či ZZ Top ovplyvnené punkovou dynamikou.

Korene The Supersuckers sú pevne zapustené v púštnej Arizone, v meste Tucson, kde začínali s klasickým punk rockom. Kapela vznikla okolo zakladajúceho člena a basgitaristu a neskôr sólového speváka Eddieho Spaghettiho a partii jeho kamošov. Po tom, čo sa časť kapely presťahovala do Seattlu, si ich všimlo významné nezávislé vydavateľstvo Sub Pop. Ich prvý album sa volal The Smoke of Hell s ikonickým obalom od Dana Clowesa.

Stali sa rozpoznateľní nielen pre smršť s akou pristupovali k rock and rollu, ale aj pre vizuálnu podobu na tričkách, obaloch či nálepkách distribuovaných po celom USA. K otázke popularity zvyknú hovoriť: „Sme pravdepodobne obľúbená kapela niekoho koho poznáš a predsa sme pre teba stále neznámou.“ E. Spaghetti k tomu skromne dodáva: „Nevadí, môj priateľu, to je v poriadku, si na správnom mieste, aby si spoznal tú najlepšiu rock and rollovú skupinu na svete, The Supersuckers.“

Ale aby to nevyzeralo, že sa iba vyťahujú, ich vyjadrenie potvrdzujú slová toho najpovolanejšieho, Lemmyho Kilmistera z Motörhead: „Ak nemáte radi Supersuckers, nemáte radi ani rock and roll.“ Náklonnosť im vyjadril aj Eddie Veder, ktorý si s nimi zahral v coververzii I Believe in Miracles od The Ramones.

Na poslednom, zatiaľ trinástom štúdiovom albume Play That Rock ‘n’ Roll, sa so zdvihnutím prostredníkom valia k svojmu typickému zvuku: trochu country a trochu z Motörhead.

The Supersuckers cestujú na turné ako trio v rokmi overenej zostave – basgitarista, spevák Eddie Spaghetti Daly, gitarista Marty „Metal“ Chandler, bubeník Christopher „Chango“ von Streicher. Na koncerte 28. marca v Randal Clube zahrajú piesne z posledného albumu a k tomu pridajú svoje klasické hity a zo jeden, dva country songy v ich neopakovateľnom prejave.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img