8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyThundercat v Bratislave
spot_img

Thundercat v Bratislave

Thundercat Tour 2017 by Eddie Alcazar WEBThundercat sa počas svojho svetového turné príde predstaviť aj svojim slovenským fanúšikom, a to už v pondelok. Thundercat, vlastným menom Stephen Bruner priletí až z Los Angeles, aby bratislavský Ateliér Babylon rozozvučil v rytme jazzu.

Talentovaný hudobník svoj prvý väčší úspech dosiahol už ako 15 ročný, kedy hral v chlapčenskej skupine No Curfew. Neskôr účinkoval v metalovej kapele Suicidal Tendencies, kde hral aj jeho brat Ronald Jr., ktorý sa stal Thundercatovým vzorom. Počas hrania v Suicidal Tendencies si uvedomil, že metal nie je asi to, čo ho naozaj baví a rozhodol sa začať experimentovať v jazze.

Jeho tvorba je skvelým príkladom jazz fusionu, kde sa mieša viacero hudobných žánrov. Thundercatov jazz fusion obsahuje rytmy funku a R&B, ktoré dopĺňajú rockové prvky. Svoje tóny vytvára okrem gitary aj pomocou klávesov a bassgitary, čím sa odlišuje od klasického jazzu.

Tridsaťdvaročný hudobník svoj prvý sólový album The Golden Age of Apocalypse vydal až v roku 2011. Predtým spolupracoval s Erykah Badu na albume New Amerikah, alebo Cosmogramma v spojení s Flying Lotus.

Dnes má kalifornský hudobník na konte okrem prvého spomínaného albumu ďalšie dva. Apocalypse a najnovšiu štúdiovku Drunk, ktorá vyšla len pred pár dňami a už teraz má veľa pozitívnych ohlasov nielen od fanúšikov, ale aj od hudobných kritikov. Počas doby nahrávania Thundercat spolupracoval aj s množstvom ďalších hudobníkov ako Kendrick Lamar, Mac Miller, Kamasi Washington či Taylor Mcferrin.

Ak máš rád nový, experimentálny zvuk určite neváhaj a zájdi na koncert v pondelok do Ateliéru Babylon a vychutnaj si Thundercatovu dávku jazz fusionu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img