8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySlovenský hiphopový underground oslavuje zrodenie hiphopu v tracku Kontext
spot_img

Slovenský hiphopový underground oslavuje zrodenie hiphopu v tracku Kontext

V desaťminútovom tracku Kontext sa predstavilo tridsať raperov zo slovenského undergroundu. S nápadom prišiel mladý producent Ajvy, aby si pripomenul päťdesiate výročie zrodenia hiphopu.

Hiphopové komunity po celom svete si pripomínajú zrodenie hiphopu. Tento žáner oslavuje neuveriteľných päťdesiat rokov. Pri tejto príležitosti dal dohromady slovenský producent Ajvy tridsať slovenských raperov, ktorí pripravili track Kontext. Vystupujú v ňom Anonim, Denver, Engelbert Jr., ZloBA, Softy, Sermone, Luskač, Pek, Kúduš Panpolák, Deviant, New3r4, Krekpozit, Friťák, Šlukas, Žiky PM, Spiralist, Wačkovec, Slepuch, ZetUZetA, Shomi, Cepo Cash, Inzull, Dn Wagabund, Janis, Kr3nk0, Kam?čo?, Kam Sa P…, Šakal, Palky, pARTe.

Viac o tejto spolupráci prezradila Zuzana Mikletičová aka ZetUZetA:

 „Medzi 30timi MCs, ktorí prispeli svojimi akapelami sa objavil aj Kam? Čo? z legendárnej skupiny Žužuleta, ktorá tento rok oslávila už 23 rokov od vydania prelomového EP s hitmi ako „Žužuleta“, či „Čo sa dá robiť?“.

„Osmičku dala aj freestajlová mašina Shomi, ktorý v poslednej dobe okrem freestyle-u aj freestyle hodnotí po rôznych akciách. Naložil aj Palky, ktorý najprv pôsobil v petržalskej formácii 5R, či v skupine Reálna podoba a ktorý zároveň v roku 2018 vydal v spolupráci s MikroManom album Údolie Kráľov. U MikroMana to Palky aj nahral, ináč bolo prevažne všetko nahrané u Ajvyho v štúdiu Kapor Records.“

„Trek podporil aj oldschoolman z Nových Zámkov – Žiky PM, ktorý je súčasťou NZ Projektilu. Svoje pridal aj starý harcovník Šakal, ktorý sa rapu venuje 11 rokov a má za sebou napríklad spolupráce s KaliRecords, či Romanom Zámožným. No a okrem iných sa v songu ukázal aj Ajvy sám, ktorý sa napokon postaral aj o mix, master a video.“

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img