8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyUž dnes večer v Nu Spirit Clube - elektronický multiinštrumentalista Pomo
spot_img

Už dnes večer v Nu Spirit Clube – elektronický multiinštrumentalista Pomo

pomo_530Pomo, vlastným menom David Pimentel, je mladý kanadský multiinštrumentalista a producent. V poslednej dobe zaznamenal priam raketový štart svojej kariéry, podpísal zmluvu s losangeleským labelom HuhWhat&Where a vydal megaúspešný single „So Fine“.

Ešte predtým, ako sa presťahoval do Montrealu a vydal sa cestou producenta elektronickej hudby, žil vo Vancouveri a hrával v rozličných kapelách ako gitarista či klávesák. S hudbou bol zžitý odmalička, učil sa hrať na klavír a prehrábaval sa v otcových platniach od New Order, Depeche Mode či Princea. V neskoršom veku pridal k obľúbenému starému funku a new waveu aj hip-hopové mená ako J Dilla či Madlib a jazzový Robert Glasper Experiment.

Tieto hudobné vplyvy a silná muzikálnosť sa prejavili aj v jeho súčasnej tvorbe, doteraz sa venuje aj živej hudbe v skupine Nouvel Age a s obľubou zapája do svojich skladieb nástroje, ktoré si mnohokrát aj sám nahráva.

Pomo – So Fine


 

Jeho progresívny prístup k tvorbe ocenili aj také mená ako Kaytranada či Disclosure, ktorí pravidelne hrávajú jeho songy vo svojich setoch.

Pomo – Work it Out


 

Na svojom prvom veľkom európskom turné sa zastaví 21. októbra aj v bratislavskom Nu Spirit Clube, aby lokálnemu publiku predviedol, o čom je celý tento buzz, ktorý ho prenasleduje na každom kroku. Čerešničkou na tejto utorkovej party bude FVLCRVM a Jimmy Pé, ktorý predstaví aj svoj debutový počin „Insomnia“.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img