8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyV Bratislave vystúpi po prvý krát Wiener Jeunesse Orchester s dielami...
spot_img

V Bratislave vystúpi po prvý krát Wiener Jeunesse Orchester s dielami Bártoka a Straussa

untitledPo prvýkrát vystúpi v Bratislave medzinárodne uznávaný  Wiener Jeunesse Orchester pod taktovkou amerického dirigenta Daniela Meyera. Bol dirigentom a hudobným riaditeľom niekoľkých významných amerických orchestrov. Je držiteľom dirigentskej ceny 2002 na Aspen Music Festival . Momentálne je  hudobným riaditeľom a dirigentom  Asheville Symphony a Erie filharmónie.

V bratislavskej Redute budete počuť diela Richarda Straussa a Belu Bartóka. Medzinárodne uznávaný a oceňovaný Wiener Jeunesse Orchester je zárukou presvedčivej interpretácie ako aj predstavením vynikajúcich talentov.

WJO Vás pozýva na večerný koncert, venovaný dielam  Béla Bartóka  „Koncert pre orchester“ a jedinečného  Richarda Straussa, s jednou z jeho prvých skladieb z roku 1889,  symfonická báseň „Don Juan“, a  z jeho posledných diel, v roku 1947.

Wiener Jeunesse Orchester – Herbstarbeitsphase 2011


 

„Duet Concertino pre klarinet, fagot, sláčiky a harfu„,  je jedným z najväčších skladateľov 19. a 20. storočia,  preto jeho skladby zaujímaju významné miesto  v koncertnom kalendári WJO. Môžete sa tešiť na nádherné koncertné večer plný mladíckej radosti z hudby!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img