8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 marca, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyV Prahe vystúpi Princova dvorná saxofonistka Candy Dulfer

V Prahe vystúpi Princova dvorná saxofonistka Candy Dulfer

spot_img

candy-

Už po niekoľkýkrát sa v Českej republike predstaví Candy Dulfer – známa aj ako dvorná saxofonistka Princa a výborná interpretka. Jej pražský koncert je naplánovaný v rámci podujatia Agharta Prague Jazz Festival 2016 na tento piatok.

Keď potrebuje Prince saxofónové linky okamžite volá zmyselnej blonďavej saxofonistke. Ich plodná spolupráca trvá už vyše 25 rokov. Okrem Princa použil Dulferin saxofón aj Madonna, Van Morrison či Aretha Franklin.

Candy Dulfer – Lilly Was Here live 2009

Vo svojich skladbách nerobí akcent iba na jeden žáner, ale naopak veľmi plynule do seba splýva štýly ako jazz, funk, latino či hip hop. Hovorí sa, že keď chcú organizátori jazzových podujatí priniesť tanečnú energiu zavolajú Candy Dulfer. Do Prahy chodí už pravidelne a jej koncerty nie sú typickými sedavými podujatiami, ale majú charakter tanečných párty. 

Candy Dulfer – Just Friends

V Prahe sa Candy Dulfer predstaví 22. apríla v Lucerna Music Bare a to v zostave s gitaristom Ulcom Bedom, basgitaristom Manuelom Hugasom, bubeníkom Nicky Lomanom, klávesistom Stephanom Guesebroekom, spevákom Chancom Howardom, perkusionistom Dillonom Lewisom a vokalistom Ivanom Perotim.

 

spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img
spot_img