8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyV septembri predstaví Ponte Pardo svoj nový flamenco program
spot_img

V septembri predstaví Ponte Pardo svoj nový flamenco program

jpeg_banner_ponte pardo_26.9_300x300Na území Slovenska začala za posledné roky pôsobiť nová, stále početnejšia generácia flamencových umelcov, ktorí dosiahli významné umelecké prieniky v medzinárodných aj lokálnych flamencových aktivitách. Kapela PONTE PARDO Vám na pripravovanom koncerte v excentricky namiešanom drinku pre fajnšmekrov, spolu s hosťujúcimi umelcami, prinesie kombináciu žánrov: flamenco-world-pop-jazz.

Kapela, orientujúca sa na štýl flamenco nuevo, sa začala profilovať v roku 2010, keď jej frontman Martin Nováček prizval k spolupráci aj ďalších hudobníkov rôznych žánrov s argumentom: Chlapci, ale teraz už naozaj! Ich repertoár obsahuje vlastnú tvorbu,, motívy známych autorov, taktiež rôzne kompozície k tanečným choreografiám.

Ponte Pardo – Gitana Mora


 

Texty sú v španielskom jazyku, no objaví sa aj slovenčina. Kapela má za sebou množstvo vystúpení a koncertov. Mala možnosť prezentovať sa na akciách a plesoch, vrátane show Česko-Slovensko má talent, za účasti jej dvorného fotografa Jozefa Páleníka. V rámci súťaže Jazzovnica sa dostali do finále, a v dueli zvíťazili so skladbou Por.Lo. Bueno. Charakteristickou črtou hudby Ponte Pardo je kontrast v striedaní jemných flamencových námetov s hrubou energiou flamenco-puro, tohto nádherného Andalúzskeho fenoménu.

Ponte Pardo – Arrinconamela


 

Sú známi tým, že na svojich koncertoch ako platidlo akceptujú lokálnu menu Bratislavský Živec. Program septembrového koncertu (26.09.20 – MC Hlava 22 – 19:30)  obohati hosť: Zuzana Čorejová Fedorová– tanec tlesky.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img