8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyV Skalici budú súťažiť o najlepšiu slovenskú bluesovú formáciu
spot_img

V Skalici budú súťažiť o najlepšiu slovenskú bluesovú formáciu

SBC 2014 PlagátVo štvrtok 30. októbra sa uskutoční v Skalici historicky prvá súťažná prehliadka kapiel a sólistov Slovakian Blues Challenge 2014. Svoje sily si zmerajú traja prihlásení súťažiaci: Jerguš Oravec Trio, René Lacko a kapela Second Band. Víťaz súťaže postúpi na Európsku bluesovú súťaž – European Blues Challenge, ktorá sa bude konať v marci budúceho roka v hlavnom meste Belgicka v Bruseli.

Ako špeciálny hosť večera vystúpi Peter Lipa, ktorý usadne taktiež na kreslo v medzinárodnej odbornej porote. Tú budú okrem neho tvoriť ďalší odborníci z hudobnej branže: šéfredaktor poľského časopisu Twój Blues Andrzej Matysik, hudobný redaktor a moderátor Rádia Proglas Milan Tesař, šéf nahrávacej spoločnosti Indies Happy Trails Records Jaromír Kratochvíl z Brna a zástupca internetového portálu Bluesmusic Ľuboš Beňa. V porote zasadne aj zástupca mesta Skalica.

Peter Lipa – Rozum


 

Na súťažiacich čakajú špeciálne ceny ako info články v európskych hudobných časopisoch, predstavenie na webových portáloch, rozhovory v rádiách i malá finančná odmena.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img