8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyVoľný pád Martina Hrubého
spot_img

Voľný pád Martina Hrubého

Už bol kozmonautom, hrdinom z gréckych bájí, vianočnou figurínou vo výklade a teraz sa stal pacientom a parašutistom. Martin Hrubý sa nechal v najnovšom videoklipe k skladbe Zahrada vyliečiť voľným pádom.

Český pesničkár Martin Hrubý zažíva jedno dobrodružstvo za druhým. Aspoň sa to tak javí v jeho videoklipoch, ktorých nakrútil len za minulý rok hneď štyri – Kosmická, Vrátit se na Zem, Železniční, Betlémská. S nakrúcaním pokračuje aj v novom roku, čoho výsledkom je video k skladbe Zahrada.

V ňom sa najprv ocitol v rukách psychiatra, ktorý ho následne lieči skokom z lietadla. Viac o tom už prezradil Martin Hrubý: „Text piesne Zahrada, ktorý napísal Vojtěch Probst, je ľahko absurdný, takže som sa aj pri vymýšľaní scenára mohol veľmi slobodne rozhodnúť. Je to o návšteve doktora, konkrétne u psychiatra, ale metóda liečby sa v textu bližšie nešpecifikuje. Neviem prečo, ale napadlo mi, že voľný pád by mohol pekne vystihnúť šialenstvo, o ktorom v piesni spievam.“

Martin Hrubý – Zahrada

A práve s dvorným textárom Martinovej domovskej skupiny Bůhví spolupracuje od gymnaziálnych čias. Vojtěch Probst bol zvyknutý, že je mimo diania kamery, no teraz sa vôbec po prvýkrát ocitol aj na scéne režírovanej Ondřejom Pokorným za strihu Karla Šindelářa a produkcii spoločnosti All 4 Bands. Martin dal značný priestor aj spoluhráčom z kapely Bůhví, hoci skladbu nahral s inými štúdiovými hráčmi – gitaristami Yardom Helešicom Josefom Štěpánekom, klávesákom Janom Steinsdörferom, basgitaristom Jakubom Vejnarom a bubeníkom Davidom Landštofom.

Pesničkár Martin Hrubý okrem videoklipových dobrodružstiev prežíva aj skutočný sen – ten hudobný si plní so skupinou Bůhví aj vo vlastnom sólovom projekte. Podporiť vznik jeho nového albumu môžete aj na jeho webovej stránke.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img