8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyVzdorovitý punk rock v podaní U.K. Subs a Degradace
spot_img

Vzdorovitý punk rock v podaní U.K. Subs a Degradace

UK SUBS live at Randal Club 2019 / photo by: David Majersky
UK SUBS live at Randal Club 2019 / photo by: David Majersky

Záver januára bude poriadne horúci. Do Randal Clubu príde 31. januára jedna z najlegendárnejších a stále najaktívnejších punkrockových kapiel – U.K. Subs. 

U.K. Subs vydávajú nové albumy, naposledy Subversions I, II, v ktorých vzdali poctu svojim obľúbeným kapelám, ale aj sa obzerajú spätne do minulosti. Z nej povyberali svoje skvosty, ktoré nanovo remastrovali. Štyridsiate výročie od vydania dosky Another Kind of Blues si pripomenuli novým vydaním, prednedávnom zase oprášili svoju tretiu štúdiovku Diminished Responsibility.

Je neuveriteľné, že aj po štyroch dekádach, sú tie skladby plné energie a nekontrolovateľného vzdoru. Pritom v sebe nemajú tú nihilistickú beznádej a deštrukčný chaos, no realisticky opisujú bezútešnosť britskej spoločnosti v spojení punkových a bluesových riffov.

Vďaka úprimnosti sú stále uznávanou veličinou, ktorú hrdo nosí na tričku aj taký Slash z Guns´N´Roses. Pred sebou majú ešte mnoho koncertov a dvadsiaty album. Takže sa zdá, že heslo „No Future“, nemá pre nich žiadne opodstatnenie. Skôr sa hodí to povestné „keep rocking“ na Charlieho Harpera, ktorý nepoľavuje, ale ako frontman na stagi vydáva všetko zo seba. A to prednedávnom oslávil úctyhodných sedemdesiatpäť rokov. Od osemdesiatych rokov, s menšími prestávkami, to s ním ťahá Alvin Gibbs, ktorého v súčasnej zostave dopĺňa dvojica Jamie Oliver a Steve Straughan.

Garde U.K. Subs bude robiť známa ostravská kapela Degradace, ktorá prednedávnom oslávila dvadsiate výročie. Rock and roll mixnutý ráznym punk rockom alá The MC5 či The Stooges. Adrenalínová jazda, ktorá občas vybočí do pokojnejších vôd v skladbe So Thirsty oživenej dychmi, inokedy zase poriadne dupne na plyn ako v piesni Rychlá jízda inšpirovanej zvukom Motörhead.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img