8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyX Ambassadors sú dôkazom, že trpezlivosť úspech prináša
spot_img

X Ambassadors sú dôkazom, že trpezlivosť úspech prináša

autor: Daniel Hevier ml.

Úprimný indie pop s hymnickými refrénmi a krásnym životným príbehom? X Ambassadors prídu do Bratislavy ukázať, ako sa si vážiť svojich fanúšikov.

Ak máte hity, tak máte zaručený úspech, ktorý nemusí trvať večne. Ak však k tomu ešte pridáte úprimný vzťah s ľuďmi, máte fanúšikov, ktorí vám všeličo odpustia. Nezanevrú na vás ani, keď prídete na najväčší festival Glastonbury a nemôžete zahrať z technických príčin. Namiesto piskotu príde povzbudenie a potlesk. Takto to cítila kapela X Ambassadors, ktorá svoj životný koncert premrhala. Ale namiesto hnevu a výhovoriek, vstúpila na pódium a zahrala aspoň jednu akustickú pieseň ako poďakovanie za vrúcne prijatie. Hudobníci vedia, aký  krehký je vzťah medzi kapelou a jej publikom. Vlastne na to myslia už od svojho vzniku.

Bratia SamCasey Harris majú medzi sebou silné puto. Stáli pri sebe v ťažkých chvíľach a navzájom sa povzbudzovali. Zachytiť túto atmosféru sa im podarilo na ich prelomovej nahrávke VHS, kde riešili také chúlostivé témy ako rozvod rodičov, ale aj Caseyho vrodenú slepotu. Rozhodnutie venovať sa hudbe ich priviedlo do New Yorku, kde sa spoznali s ďalším členom – Adamom Levinom. Tam odštartovali kariéru, ktorú si tvrdo odmakali. Koncertmi a živým vystupovaním – od desiatok priateľov až po tisícky oddaných fanúšikov. S odkazom, že nehráte pre slávu, ale pre ten pocit podeliť sa o svoj príbeh a talent.

Všimli si to Imagine Dragons, ktorý ich odporučili svojmu producentovi Alexovi Da Kidovi. Vzali ich na spoločné turné, ktoré neskôr absolvovali aj so skupinami Panic At the Disco, Jimmy Eat The World či Muse. Odvtedy sú ako na roztrhanie, ale nezabudli na svojich podporovateľov a komunitu, z ktorej vzišli. Podporujú festival Cayuga Sound v rodnej Itace, zároveň aj nevidiacich ľudí rôznymi charitatívnymi vystúpeniami. Zároveň vydali nový album Orion aj na vinyle s Braillovým písmom. Pochádza z neho hymnická skladba Boom, takisto napísaná písmom pre nevidiacich.

Svetové turné sa už onedlho presunie do Európy a jednou zo zástaviek bude aj bratislavský MMC Club, kde X Ambassadors vystúpia 9. marca 2020.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img