8.6 C
Slovakia
sobota, 13 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZa dverami je prvý singel unikátneho projektu Janko Silan – živý básnik
spot_img

Za dverami je prvý singel unikátneho projektu Janko Silan – živý básnik

Na Veľkonočný pondelok vychádza singel Za dverami z albumu Janko Silan – živý básnik (vychádza 5. apríla na streamovacích službách), ktorý je poctou básnikovi, kňazovi a predstaviteľovi katolíckej moderny.

Slovenský básnik Janko Silan je zvláštnym literárnym úkazom zaraďovaný do katolíckej moderny, hoci svojím dielom z nej vybočoval nielen ako člen literárnej skupiny Piráti krásy, ale aj ako solitér.

Po Silanovi zostali viaceré básnické zbierky, v ktorých je znázornený jeho prerod z metafyzickej do duchovnej roviny, ako aj záujem nielen o duchovnú tvorbu, ale aj načerpávanie inšpirácii z vtedajších aktuálnych literárnych smerov (surrealizmus…) aj z ľudového umenia slovenskej proveniencie (piesne, dumky).

Básnik a kňaz dokázal zasiahnuť svojou tvorbou veriacich aj ateistov, a preto náš projekt nemá náboženský charakter – ale všetko je zamerané na umelecký účinok diela Janka Silana.

Za dverami je prvý singel z albumu Janko Silan – živý básnik, ktorý vyjde 5. apríla 2024 na všetkých streamovacích sieťach Spotify, Apple Music, Tindal.

Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Tento projekt finančne podporil Hudobný fond, SOZA.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img