8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZačal sa oficiálny predpredaj lístkov na Faith No More
spot_img

Začal sa oficiálny predpredaj lístkov na Faith No More

11082510_556433664499864_1318251551240188054_n

Dodnes sa honosí vystúpenie Faith No More v bratislavskom amfiteátri takmer kultovým statusom (okrem toho pamätníci radi spomínajú aj na Metallicu v Bratislave či Iron Maiden v Banskej Bystrici). FNM pod vedením excentrika Mika Pattona vystúpili v tom najdivokejšom období mladej republiky. Promotéri ani samotní diváci neboli dostatočne pripravení na import zahraničnej produkcie.

Na tomto koncerte zazneli také skladby, ako Caffeine, The Crab Song,  Death March, Kindergarten či A Small Victory. Kompletný setlist z tohto koncertu si môžete pozrieť na tejto stránke. Po dlhých dvadsiatich dvoch rokoch sa Faith No More ku nám vrátia, Bratislavu však už asi nespoznajú. Amfiteáter na Búdkovej ulici vyhorel, mesto je obkolesené výškovými budovami a aj samotní hudobní fanúšikovia sú v súčasnosti rozmaznanejší, keďže si majú z čoho vyberať. Ale účasť kapely formátu FNM nie je každoročnou záležitosťou.  Ako sa podarilo presvedčiť samotnú kapelu prezradil promotér Tomáš Holetz, ktorého agentúra Octopus Promotion pripravuje ich bratislavský koncert. „Reálne sme o koncerte Faith no More začali snívať v roku 2009, kedy ohlásili návrat a my sme ich prvýkrát videli naživo na Nova Rocku. Tam sa začal sen, ktorý postupne nadobúdal reálne kontúry. Počas posledných mesiacov sa však udiala zásadná časť rokovaní, ktoré viedli k tomu, že po 22 rokoch sa chalani vrátia do Bratislavy“.

Faith No More – Midlife Crisis at Jay Leno 1993

V roku 1993 vystúpila v Bratislave ako ich predkapela crossoverová formácia Candy Core, aj tento krát dostane podľa Tomáša Holetza s najväčšou pravdepodobnosťou príležiťosť lokálna skupina. No zároveň dodal, že promotér iba  zozbiera tipy a výsledné rozhodnutie bude aj tak záležať od manažmentu FNM. Vstupenky na podujatie, v rozmedzí od 59 až 159 eur (VIP lístok s cateringom)  si môžete oddnes zakúpiť na tomto mieste.

Faith No More – Stripsearch

Faith No More vydávajú 19. mája nový album Sol Invictus, pôjde o vôbec prvú nahrávku od ich comebacku. Viac informácii si môžete prečítať v našom článku.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img