8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZep Tepi & The boy from
spot_img

Zep Tepi & The boy from

0005485345_10

 

SlovakiaSP

Zep Tepi & The boy from Venus len prednedávnom vydali nový album s názvom Dylan a ja vám teraz prinášam bližšie info nielen o samotnom albume, ale aj o skupine ako takej. A to všetko od toho najdôveryhodnejšieho zdroja- od samotnej skupiny!

Zep Tepi and the boy from Venus boli pôvodne akustické duo v zložení Julieta Ruiz (gitara, spev) a Alex Néstor (hlavný hlas). Toto duo spoločne v spolupráci s Augustínom Risottim nahralo EP s názvom Lola. Augustín sa k skupine neskôr pridal ako kontrabasista, a neskôr sa stal hlavným gitaristom. Po krátkom čase sa k skupine pridal Rocío Alem (bicie), a neskôr gitaristka Victoria Mórtola.

V prvej etape skupiny boli skladby komponované Julietou a Alexom a boli hrané naživo. S postupnými zmenami v skupine sa menili aj témy skladieb, komponovaných novým členom- Augustínom, v spolupráci s Alexom, čo vysvetľuje rôzne zmeny v ich novom albume.

Alex a Julieta sa spoznali niekoľko rokov dozadu na diskotéke Avantt Club. Augustín a Rocío boli taktiež priateľmi Juliety. Okrem toho, Julieta poznala aj Viktóriu a pozvala ju do jej ďalšej skupiny s názvom KAH. Neskôr začala účinkovať aj v skupine Zep Tepy and The boy from Venus. Jednoducho povedané- všetci členovia kapely spolupracujú aj s inými skupinami, prípadne rozbiehajú aj sólové dráhy.

Moja ďalšia otázka bola smerovaná na ich nový album, hlavnú ideu piesní, nuž a skupina mi prezradila o albume nie jednu zaujímavosť. Napríklad, že album je akýmsi odrazom hudobných ale aj estetických identít skupiny ako takej. Skupina sa inšpirovala scénou z New Yorku sedemdesiatych rokov, Glam rockom, ako aj Joy Division. Medzi skupiny, ktorými sa Zep Tepi inšpirovali patria napríklad Garbage, či Suede, alebo aj umelec ako Ty Segall.
Alex Néstor píše piesne, ktoré väčšinou odkazujú na milostné vzťahy, vášeň, situácie po rozchode, stratu lásky a tiež aj „bohémsky“ spôsob života, najmä vzťah k alkoholu a party. Okrem toho do svojich piesní, ako aj do svojho fyzického zovňajšku vkladá homosexuálne elementy.
V albume Dylan, skupina narozdiel od predchádzajúceho albumu, ktoré bolo ladené do post- punku, inklinovala viac k popu a funku. Nový album chceli spraviť viac tanečným, a ako sa sami zhodli, hlavným dôvodom k tomuto kroku bolo zrejme to, že sa stretávajú na rôznych tanečných akciách, na ktorých ich táto tanečná hudba inšpirovala k vytvoreniu niečoho nového, nuž a prečo to teda nepredať ďalej aj ich fanúšikom?

… a tiež mi porozprávali aj o priebehu nahrávania Dylan. Čo ma zaujalo najviac bolo zistenie, že album sa nahral v priebehu jedného dňa. Samozrejme, po roku príprav a dolaďovania aj tých najmenších detailov. Album sa nahrával naživo v štúdiu Acapulco a jediné, čo sa nahrávalo oddelene boli refrény. Samotní členovia skupiny sa vyjadrili, že v tomto netypickom nahrávaní cítili väčší život, organickosť a že sa sami cítili ako na vlastnom živom koncerte.
Keďže Zep Tepi je skupina z Južnej Ameriky, moja posledná otázka smerovala na budúcnosť v Európe. Samozrejme, že by radi uvítali turné aj v Európe a veľmi by sa im páčilo prezentovať svoj album aj tu, keďže zatiaľ takú možnosť nemali. S optimizmom sa však vyjadrili, že by sa chceli dostať do Európy cez Anglicko, keďže tam momentálne žijú dvaja členovia skupiny.
A my sa jednoznačne tešíme a určite ich s veľkou radosťou a entuziazmom privítame aj u nás na Slovensku!

Hace poco tiempo, que la banda Zep Tepi & The boy from Venus grabaron álbum nuevo, llamado Dylan. Y yo os traeré informaciones tanto sobre el álbum como sobre la banda. Y todas estas informaciones tengo de un (doveryhodny zdroj)- de la banda. Vamos a ver que me han dicho.

Zep Tepi & the boy from Venus comenzó originalmente como un dúo acústico integrado por Julieta Ruiz (guitarra, vocales) y Alex Néstor (voz principal). Con esa agrupación, grabaron el EP Lola, junto a la colaboración de Agustín Risotti, quien eventualmente se unió a la banda como bajista primero, y luego como guitarra principal. Poco tiempo después, se sumó a la banda la baterista Rocío Alem y luego la guitarrista Victoria Mórtola. Durante la primera etapa, los temas eran compuestos por Julieta y Alex, y eran tocados en vivo en formato guitarra y voz. Con el cambio en la agrupación, algunos de los nuevos temas fueron compuestos por Agustín y Alex en colaboración, lo que explica el cambio en el sonido del EP Lola a Dylan.

Alex y Julieta se conocieron hace varios años siendo habitúes de una discoteca llamada Avantt Club. Agustín y Rocío eran a su vez amigos de Julieta hacía varios años ya. Julieta conoció a Victoria y la invitó inicialmente a tocar en otra de sus bandas, llamada actualmente KAH, y luego le propuso tocar también en Zep Tepi & the boy from Venus. KAH y Zep Tepi comparten casi todos los integrantes menos Alex y Agustín. Agustín, por otro lado tiene una banda de mucha trayectoria llamada Dead Berlin, y un proyecto solista llamado AOII. Julieta y Victoria formaron a la vez el dúo electrónico The Dildos y Alex y Agustín un dúo pop llamado Los Gemelos Malditos.

He preguntado sobre que se trata el álbum, si las canciones tienen una idea principal. La banda me ha explixado (dopodrobna) todo:

El álbum es el resultado de una exploración de nuestra identidad estética y musical como banda. Es el devenir orgánico de la amalgama de todas nuestras influencias. Zep Tepi hace constantemente referencia a la escena musical de NY hacia finales de los 70’s, al Glam Rock, a Joy Division, a la imaginería de David Bowie, a bandas de los años 90’s como Garbage o Suede y el rock garage californiano de la contemporaneidad, representado por artistas como Ty Segall y bandas como Cherry Glazerr.

Alex Néstor (Voz principal) escribe las canciones, y suelen hacer referencia a relaciones amorosas tumultuosas, a obsesiones románticas, a situaciones de rechazo y desamor, y a su relación con el alcohol y las fiestas. Alex busca transgredir y le gusta incluir elementos homoeróticos tanto en sus canciones como en su performance escénica.

Desde su inicio como un dúo acústico, Zep Tepi ha transitado una evolución. En su primer EP, el sonido era más cercano al post-punk, y por otro lado, recurría a elementos folk. En Dylan, la propuesta se inclina más hacia el pop y el funk. Algunos temas del primer EP fueron reciclados y reformulados para que cuadrasen con el sonido al que arribamos. Queríamos que nuestra música fuese más bailable, quizás porque la mayoría de los miembros de la banda nos hemos conocido porque íbamos a bailar al mismo antro subterráneo donde pasaban música de las bandas que nos inspiraron. En algún punto, en Dylan quisimos hacer el tipo de música con la que bailábamos en ese lugar.

…y también me han dicho todo sobre la grabación del álbum.

La grabación del álbum fue un proceso maratónico, puesto que fue grabado en vivo y en un sólo día en los estudios Acapulco. Lo único que se grabó por separado fueron los coros. Nosotros llevábamos más de un año ensayando los temas, para que en el momento de grabar fuese todo más sencillo. Sentimos que al grabar en vivo, el sonido sería mucho más orgánico, más vivo y más cercano a lo que eran nuestros conciertos en vivo.

Luego de la grabación, Santiago De Simone de 7AM Mixing se encargó de mezclar las canciones y Estanislao Lopez de Estudio Pirámide se encargó del mastering final.

La mezcla fue a diferencia de la grabación, un proceso bastante largo. No teníamos apuro en sacar el disco y nos tomamos un tiempo para realmente trabajar con Santiago sobre los temas y lograr el resultado que teníamos en mente.

Como Zep Tepi & The boy from Venus es una banda de America Latina, me he interesado, si los gustaría ir a turné por Europa. Por supuesto, la respuesta era clara-Absolutamente. Hasta ahora sólo hemos tocado en escenarios de Capital Federal. No encantaría presentar nuestro disco y llevar nuestro show a otros países.

Recientemente, nuestra bajista, Julieta Ruiz, y nuestra segunda guitarra, Victoria Mórtola, se han mudado al Reino Unido. Está en nuestros planes la posibilidad de volver a juntar la banda allá.

Pues… hay que esperar y a lo mejor un día Zep Tepi con su música genial, inolvidable y enérgica visitará también tu país!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img