8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
Nu Sound ofNU SOUND OF VISEGRAD uvádza: Jay Delver, Duhan a Pigment Chemcal

NU SOUND OF VISEGRAD uvádza: Jay Delver, Duhan a Pigment Chemcal

Nu Sound of VisegradNU SOUND OF VISEGRAD uvádza: Jay Delver, Duhan a Pigment Chemcal

Stretne sa Čech, Slovák a Maďar… A? Namiesto podpichovania budú prezentovať hudbu stredoeurópskeho priestoru s rôznym mixom žánrov – od nu jazzu, funku až po ambientnú elektroniku. Nu Sound of Visegrad – 30. novembra vo V- Klube.

Poznáte slovenskú hudbu a hudobnú tvorbu našich susedov? Vyšehradský priestor predstavuje stimulujúce prostredie, z ktorého každoročne vzíde množstvo netradičných, inšpiratívnych a kreatívnych interpretov a hudobných zoskupení. Platforma Nu Sound of Visegrad chce poskytovať priestor práve takýmto umeleckým formáciám a jednotlivcom a zároveň prinášať tieto stimuly do rôznych kútov Európy. V rámci nášho projektu uvádzame sériu koncertov, na ktorých prezentujeme modernú hudbu zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska, čím vzniká priestor pre konfrontačnú líniu aj pre medzinárodnú mobilitu.

Dňa 30. novembra prichádzame s ďalším koncertom z tejto série, na ktorom teraz predstavíme interpretov zo Slovenska, Česka a Maďarska. Otvorí ho slovenský producent Duhan, ktorý prepája elektroniku so živými nástrojmi a strieda dopredu nakomponované štruktúry s improvizovaním. Sampluje dávnu hudbu (swing, soul, funk…) do moderného zvuku. A výsledok? Album Back to the Future považovaný za jeden z našich najlepších v kategórii živá elektronika. Oživenie slovenskej elektronickej scény predstaví pestrý fusion s prienikom elektroniky a živej hudby doplnenej o elektrickú gitaru a saxofón. Zahrá aj čoraz známejšia česká skupina Jay Delver s ich modernou fúziou jazzu, funku, rocku aj popu s inšpiráciou u Jammie Culluma či Harry Connicka. Z Brna, odkiaľ pochádzajú, veje čerstvý závan progresu aj kvalitného popu. Majú klubový a rádiový prejav – túto vzácnu vlastnosť obrusujú na živých, energických koncertoch. Aj oni sa vracajú do hudobnej minulosti – do sedemdesiatych rokov, z ktorých vyberajú funk groove tých najlepších rozmerov. Večer dokončí, alebo začne, maďarský producent Marcell Kovács vystupujúci pod menom Pigment Chemcal. O svojich psychedelických kvalitách presvedčil na legendárnej Ozore, dôkaz, že vie rozprúdiť intímnu párty podal na Szigete. Nesleduje hudobné trendy, ale vytvára vlastný aparát poskladaný z rôznych typov elektronických hudobných štýlov. Jeho EP Songs From The Magic Lab je na pomedzí chilloutu, psy trance a ambientu. Ťažko definovateľný, ľahko počúvateľný.

Informácie o koncerte:

ŠPECIÁLNE VSTUPENKY ZA 19€ (vstupenka + tričko Cool Classics)

Nu Sound Of Visegrad uvádza – Jay Delver (ČR), Duhan (SR), Pigment Chemcal (HU)

začiatok od 19:00

Facebook:

https://www.facebook.com/events/535300476932079/

DUHAN:

JAY DELVER:

PIGMENT CHEMCAL:

spot_img