8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img

Cannibal Corpse – A Skeletal Domain

spot_img

Cannibal-Corpse-A-Skeletal-DomainPripravte sa na silnú bolesť krku! Smrtiči Cannibal Corpse Vás  totiž zmetú do víru surového death metalu a inak než zbesilým headbangom to skončiť ani nemôže. Nový album so zlovestným názvom A Skeletal Domain  vyšiel len pre pár dňami. Boli to práve Cannibal Corpse spoločne so žánrovými supútníkmi  Morbid Angel a Death, kto položil základný kameň death metalu. Páni z Cannibal Corpse tvrdia svoj ortodoxný death metal už dlhých  26 rokov!

Jedným dychom sa žiada dodať, že napriek svojmu muzikantské veku celkom iste do starého železa nepatria. Po viac než štvrťstoročnici druhá najpredávanejšia death metalová svorka na svete stále dokáže pritiahnuť pozornosť cenzora a tiahne masívnym útokom na poslucháčov so sluchovodmi nastavenými na najtvrdší smrť kov bez melodických príkras.

Cannibal Corpse – Sadistic Embodiment


 

Deathmetaloví kanibali z new yorkského Buffala svoju púť začali v roku 1988. Páni z Cannibal Corpse sa preslávili nielen poctivým death metalom americkej školy, ale i brutálnymi textami čerpajúcich inšpiráciu z hororov a obskúrnymi bookletmi svojich albumov. Dvojité „Céčko“ si dokonca zahrali v roku 1994 v komédii Jima Carryho Ace Ventura:  Zvierací detektív.  Brutalita v textoch CC nie je len recenzentskou frázou: Predaj prvých 2 albumov bol v Nemecku zakázaný, v Austrálii boli ich nahrávky stiahnuté z predaja a v domovských Spojených štátoch dokonca čelili obvineniu z ničenia americkej kultúry.

Cannibal Corpse – The Murderer´s Pact

http://www.youtube.com/watch?v=mFEey2kq_U8


 

Cannibal Corpse sa stali synonymom surového death metalu a kontroverzie. A presne to sú hlavné črty najnovšieho počinu A Skeletal Domain. Takmer strojovo presné bicie Paula Mazurkiewicza, sýty growl hrubokrkého vokalistu Georga Fishera a hutná basová linka prominentného basáka Alexa Webstera sú základným prvkom umoceného nekompromisnými riffmi zvyšných dvoch prítomných. Tvorba pánov z Cannibal Corpse zaznamenala od začiatku ich tvorby pramálo zmien.

Cannibal Corpse – High Velocity Impact Spatter

http://www.youtube.com/watch?v=sTLlEFVyESE


 

Stále je to ten starý dobrý death ktorý sa s nikým nepára. Skeletal Domain nesie jasný krvavý rukopis svojich tvorcov. Napriek skutočnosti, že pri komplexnom pohľade stráca novinka energiu oproti predchodcovi Torture, stále má dosť síl nakopať poslucháčovi  zadnicu. Cannibal Corpse  servírujú svoj tradičný smrť kov s rýchlymi dvojpákovými klepačkami, hutnými riffmi a psychotickým growlom. Zlé jazyky by mohli namietať, že dvanástka skladieb na A Skeletal Domain je monotónna a neprináša nič nové. Pri počúvaní jednotlivých skladieb nahrávky  sa však zdanlivá monotónnosť mení na výrazový  prostriedok celého  konceptu kompozície hrdo sa hlásiacej k žánrovým koreňom striktne odmietajúcim novinky.

Cannibal Corpse – Kill Or Become

http://www.youtube.com/watch?v=oFQJRGXqAOY


 

Z tuctu skladieb na Skeletal Domain by som zdôraznil predovšetkým singel Sadistic Embodiment počuteľne inšpirovaný už kultovou skladbou Make Them Suffer. Skladba Kill or Become spoločne s Asphyxiate To Resuscitate budú v kotle besného moshpitu death metalovým zážitkom par excellance. The Murders Pact je naproti tomu ukážkou basgitarovej vyzretosti už zmieneného Alexa Webstera.

| autor: V. Homola

Mohlo by ťa zaujímať

Voľne Pohodení – 22:00

Voľne Pohodení je alternatívna rocková kapela, ktorá naberá vplyvy z viacerých žánrov a v textoch skúma zákutia ľudskej duše. Na druhom albume 22:00 pokračujú vo svojej existenciálnej...

I Torpedoni – L’Amara Vita, Vol. 1.

Ak sa skupina hudobníkov rozhodne vybrať to najlepšie čo v umeleckom svete doteraz  existovalo a spojiť to dokopy, môže to dopadnúť geniálne alebo aj...

The Japanese House – In the End It Always Does

Je to smutné. Smutné, ale nádherné. Fanúšikovia Amber Bain, vystupujúcej pod pseudonymom The Japanese House, sa po štyroch rokoch dočkali jej druhého albumu s názvom...

Slowthai – Ugly

Britský umelec Slowthai, známy svojím provokatívnym štýlom a odvážnou kombináciou hip-hopu, grime a punku, sa vracia so svojím najnovším albumom "Ugly" - predstaví ho...