8.6 C
Slovakia
pondelok, 5 decembra, 2022
spot_img

Death Cab For Cutie – Kintsugi

DCFC-Kintsugi-780x780

Počas tvorby ôsmeho štúdiového albumu zakladajúci člen kapely Death Cab of Cutie, gitarista Chris Walla oznámil, že opúšťa kapelu. Naďalej však pomáhal s dokončením albumu Kintsugi a tak koncom marca vyšiel v spolupráci s vydavateľstvom Atlantic Records. Jedenásť skladieb v štýle indie pop/indie rock prináša štyrisdaťpäť minút pohodového počúvania.

Názov albumu bol inšpirovaný japonským umením. Kintsugi je opravovanie poškodenej keramiky s lakom, so striebrom, so zlatom, alebo s platinou. Filozofia tohto umenia je, že práve stopy po rozbitý utvárajú celok. Názov perfektne sedí, vzhľadom na odchod jedného člena kapely. Prvý singel z albumu „Black Sun“ zverejnili v januári. Je jedným s najsilnejších na albume. Nesie pochmúrnu myšlienku.

Death Cab For Cutie – Black Sun

Pesnička „No Room in Frame“ Ben Ginnard spieva: “Was I in your way/When the cameras turned to face you?” (Bol som v ceste, keď sa k tebe obrátili kamery?). Rozhodol sa hovoriť o svojom rozvode, ale v médiách sa k nemu odmietal vyjadrovať.  „The Ghosts of Beverly Drive“ je typickou rockovou skladbou. Prináša dynamické obraty.

Death Cab For Cutie – The Ghosts of Beverly Drive

Ak si niekto prešiel rozchodom, mal by na svoj playlist rozhodne zaradiť skladby “Little Wanderer” a ”You’ve Haunted Me All My Life”. Tak ako hudba, aj texty pôsobia chladne. “Everything’s a Ceiling” je zase výzvou zabudnúť. Zo všetkých cítiť zármutok, samotu a témy predošlých albumov Death Cab For Cutie. Tanečné ladená skladba „Good Help (Is So Hard to Find)“ oživí celú nahrávku.

Death Cab For Cutie – Good Help (Is So Hard to Find)

Tak ako keramika, ktorá vznikla umení Kintsugi, album nie je dokonalý. Nájdu sa tam škrabance a pozliepané ryhy, ale práve to ho dotvára ako celok.

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Pražský výběr na výnimočnom klubovom koncerte v MMC

Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Klaudius Kryšpín, Jiří Hrubeš. Najslávnejšia zostava legendárneho Pražského výběru + DJ Roxtara prichádza na špeciálny klubový koncert do...