8.6 C
Slovakia
nedeľa, 27 septembra, 2020
Home Recenzie Death Cab For Cutie – Kintsugi

Death Cab For Cutie – Kintsugi

DCFC-Kintsugi-780x780

Počas tvorby ôsmeho štúdiového albumu zakladajúci člen kapely Death Cab of Cutie, gitarista Chris Walla oznámil, že opúšťa kapelu. Naďalej však pomáhal s dokončením albumu Kintsugi a tak koncom marca vyšiel v spolupráci s vydavateľstvom Atlantic Records. Jedenásť skladieb v štýle indie pop/indie rock prináša štyrisdaťpäť minút pohodového počúvania.

Názov albumu bol inšpirovaný japonským umením. Kintsugi je opravovanie poškodenej keramiky s lakom, so striebrom, so zlatom, alebo s platinou. Filozofia tohto umenia je, že práve stopy po rozbitý utvárajú celok. Názov perfektne sedí, vzhľadom na odchod jedného člena kapely. Prvý singel z albumu „Black Sun“ zverejnili v januári. Je jedným s najsilnejších na albume. Nesie pochmúrnu myšlienku.

Death Cab For Cutie – Black Sun

Pesnička „No Room in Frame“ Ben Ginnard spieva: “Was I in your way/When the cameras turned to face you?” (Bol som v ceste, keď sa k tebe obrátili kamery?). Rozhodol sa hovoriť o svojom rozvode, ale v médiách sa k nemu odmietal vyjadrovať.  „The Ghosts of Beverly Drive“ je typickou rockovou skladbou. Prináša dynamické obraty.

Death Cab For Cutie – The Ghosts of Beverly Drive

Ak si niekto prešiel rozchodom, mal by na svoj playlist rozhodne zaradiť skladby “Little Wanderer” a ”You’ve Haunted Me All My Life”. Tak ako hudba, aj texty pôsobia chladne. “Everything’s a Ceiling” je zase výzvou zabudnúť. Zo všetkých cítiť zármutok, samotu a témy predošlých albumov Death Cab For Cutie. Tanečné ladená skladba „Good Help (Is So Hard to Find)“ oživí celú nahrávku.

Death Cab For Cutie – Good Help (Is So Hard to Find)

Tak ako keramika, ktorá vznikla umení Kintsugi, album nie je dokonalý. Nájdu sa tam škrabance a pozliepané ryhy, ale práve to ho dotvára ako celok.

VYBERÁME

Sofiane Pamart – klavirista z rapovej scény

Francúzsky klavirista a častý spolupracovník na rapovej scéne, Sofiane Pamart, zverejnil svoju prvú skladbu z pripravovanej nahrávky Planet Gold.

Nový odraz slávnej kalifornskej hippie éry – Hello Forever

Art popová kalifornská sedmička Hello Forever s ležérnym odkazom voči slávnej ére západného psychedelického pobrežia vydáva svoj debut Off Off On, z ktorého dáva...

Sodom sa pripomínajú s novým albumom

Nemecká metalová legenda Sodom pripravuje vydanie svojho šestnásteho albumu Genesis XIX (label Entertainment One) na 27. novembra.

Hviezdny sideman Randall Bramblett s ďalším štúdiovým zárezom

Americký saxofonista a klávesista Randall Bramblett zverejnil prvú skladbu z pripravovanej dosky Pine Needle Fire. https://www.youtube.com/watch?v=68NQpHlLs9Y&list=PLe-WQQHddpPNxLQ5mopl_Ldg-g98k3Nv9&ab_channel=NewWestRecords

Tom Joshua a jeho debut Undergrowth

Mladý pesničkár Tom Joshua debutuje so svojím chytľavým pesničkárstvom na doske Undergrowth. https://www.youtube.com/watch?v=J4x_bDAXoDk&ab_channel=TomJoshua