8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img

Example: The Evolution of Man

spot_img

music_example_evolution_of_man_artwork| autor: Iva

Vo svete hudby v súčasnosti veľmi úspešný Example – prezývaný ako “king of bosh-pop“– vydal koncom minulého roka svoj v poradí už štvrtý album s názvom The Evolution of Man pod label-om Ministry of Sound.

Tvorbu tohto umelca Vám myslím  netreba obzvlášť predstavovať, minimálne nie tým, ktorí navštívili minuloročný Grape festival, kde  umelec predviedol skvelú show a predstavil svoje známe tracky najmä zo svojho svetovo veľmi úspešného tretieho albumu Playing in the Shadow.

 

Example – The Evolution of Man preview

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=MOlGOrBuBeA‘]


 

Anglický raper Example, vl. menom Elliot John Gleave, vopred avizoval,  že nový album bude viac rockový. Ak za rockovú hudbu považujete U2, Red Hot Chili Peppers, alebo napríklad MUSE, tak budete pravdepodobne spokojní.

Example – Are you sitting comfortably?

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=q1pl4dSw4iU‘]

 

Example pri príprave štvrtého albumu oslovil o spoluprácu gitaristu Grahama Coxon-a z kapely Blur, konkrétne v trackoch Say Nothing, Crying Out For Help, SnakeskinBlood From a Stone. Táto nebola jediná, medzi ďalšími osobnosťami s ktorými Example spolupracoval na jeho novom albume boli aj Benga, Skream, Calvin Harris, či Zane Lowe.


 

Evolution of Man je progresívny album, s osobnou výpovednou hodnotou. V porovnaní s tými predošlými, je viac lyrický. Na albume sa mieša veľa žánrov, ako  rap, hip hop, grunge, rock, dance, house a electro.

Example – One Way Mirror

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=R1vOHqwpbec‘]


 

Za vypočutie stojí napr. hneď úvodný track Come Taste the Rainbow, kde Example spolupracoval s Banga-om (mimochodom oficiálny trailer pre The Expendables 8), ďalej energický track Are You Sitting Comfortably?, ktorý štýlovo pripomína tvorbu Prodigy 90-tych rokoch a v neposlednom rade track, po ktorom je pomenovaný celý album – Evolution of Man.

Example – Evolution of Man

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=EiNXtIh2cR4′]


 

Album stojí za vypočutie, ale ja stále čakám na rock v podaní postavičky Exampla. A tak ako avizuje v sentimentálnom tracku Snakeskin, mohlo by k tomu dôjsť už čoskoro – It´s time to make a fresh start … som zvedavá, čo prinesie v ďalšej tvorbe. Žeby, ešte väčší rock?

Mohlo by ťa zaujímať

Voľne Pohodení – 22:00

Voľne Pohodení je alternatívna rocková kapela, ktorá naberá vplyvy z viacerých žánrov a v textoch skúma zákutia ľudskej duše. Na druhom albume 22:00 pokračujú vo svojej existenciálnej...

I Torpedoni – L’Amara Vita, Vol. 1.

Ak sa skupina hudobníkov rozhodne vybrať to najlepšie čo v umeleckom svete doteraz  existovalo a spojiť to dokopy, môže to dopadnúť geniálne alebo aj...

The Japanese House – In the End It Always Does

Je to smutné. Smutné, ale nádherné. Fanúšikovia Amber Bain, vystupujúcej pod pseudonymom The Japanese House, sa po štyroch rokoch dočkali jej druhého albumu s názvom...

Slowthai – Ugly

Britský umelec Slowthai, známy svojím provokatívnym štýlom a odvážnou kombináciou hip-hopu, grime a punku, sa vracia so svojím najnovším albumom "Ugly" - predstaví ho...