8.6 C
Slovakia
pondelok, 25 októbra, 2021
spot_img
HomeRecenzieFink - Hard Believer

Fink – Hard Believer

MI0003767877Charizmatický hlas, pokoj a pohoda. To boli prvé slová, ktoré mi napadli pri po čúvaní albumu Hard Believer od britského zoskupenia, ktoré si hovorí FINK.

Reč je o ich poslednom štúdiovom albume, s ktorým sa vydali na turné s rovnakým názvom. Ich tvorba je ovplyvnená folkom, indie, či bluesom a výnimkou nie je ani spomínaný album. Skladby vo vás vyvolajú neuveriteľný pocit pokoja a dostanú vás niekam mimo tohto sveta. Tento album síce nie je pozitívne naladený, no na prvé počutie sa stal súčasťou môjho playlistu, a naozaj sa dá počúvať s radosťou. Post rockový nádych v kombinácií s akustickou gitarou a jednoduchými bicími spoločne vytvárajú dojem ľahkosti a nenáročnosti, a prípadná, no nie násilná gradácia vás „donúti“ vypočuť si všetkých 10 skladieb naraz.

Fink – Green and the Blue


 

Ani neviete ako a Fink sa vám dostanú pod kožu, aj keď to nemusí byť práve váš najobľúbenejší hudobný žáner, no a tomu sa už hovorí umenie.

Fink – Pilgrim


 

Ak máte pocit , že by ste chceli utiecť niekam preč, tak to sú emócie, ktoré vo vás vyvolá tento album  amy ho môžeme len odporúčať.  V prípade, že chcete zažiť intímnu atmosféru a naladiť sa na kvalitnú hudbu, tak dnes večer trio FINK vystúpi v bratislavskom  Klube MMC.

spot_img

VYBERÁME

spot_img