8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img

Frank Turner – Tape Deck Heart

spot_img

images| autor: Peter Forgáč

Frank Turner bol označený počas svojej kariéry za „punkového princa“ a „punkového trubadúra“, a to vďaka svojej jednoduchej ale údernej poézii a priamočiaremu zvuku ktorý vás rýchlo dostane. Teraz prichádza so svojou už piatou doskou.

Po rozpade svojej hardcore kapely Million Dead vzal Turner do ruky akustickú gitaru a dal sa na sólovú dráhu. Doska Tape Deck Heart je už ale celkom vzdialená tej debutový, aj keď na tú si v našich končinách spomenie len málokto.

Frank Turner – Recovery

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=F1L5zJ2afLs‘]


 

Nový album býva označované ako folk punkovej no zvukom je oveľa uhladenejší ako jeho predchodcovia. Zároveň sa dá povedať, že práve na Tape Deck Heart sa Frankova live kapela Sleeping Souls stala plnohodnotnou zložkou jeho hudby. Kým na prvých albumoch to bol väčšinou len Turner a jeho gitara, teraz je tomu presne naopak. Je to teda trend, ktorý nastolil už u predchádzajúcej platne England Keep My Bones. Bohužiaľ to ale pravdepodobne nebol ten najsprávnejší krok.

Frank Turner – We shell not Overcome

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=e3eAk4SvyVk‘]


 

Prvou skladbou a zároveň singlom je Recovery. Celkom dobré otvorení albumu v klasickom Turnerovském štýle s chytľavým refrénom. Potom to de trochu z kopca, ďalšie dve skladby nepatrí medzi tie zaujímavé. Jeden z vrcholov dosky je Plain Sailing Weather, prvá a jedna z mála svižnejšie skladieb s dobrým textom. V Good and Gone si prídete na svoje ak neznášate Motley Crue a Holywood. Skladba Four Simple Words zase hrá na oveľa punkovejšiu notu.

Frank Turner – Plain Sailing Weather

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=QZ1yZFHhf7w‘]


 

Celkovo je na albume, aspoň na prvé počutie, veľa tzv. vypchávok. Tie by pokojne mohli byť nahradené niektorými skladbami z bonusovej verzie albumu. Bonusovky paradoxne patria medzi tie lepšie. Textovo Frank Turner tiež trochu vymäkol a väčšina pesničiek je o láske a rozchodoch ale rozhodne možno nájsť viac ako niekoľko skvelých textov. No teraz už nebudete počuť o anarchistických protestoch a prepitých nociach ako na prvých niekoľkých albumoch.

Frank Turner –  Good and Gone

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=m5hNc5xkEMg‘]


 

V Británii sa Turner vypracoval na pomerne známeho pesničkára. Od zapadnutých barov sa dostal až na otvárací ceremoniál olympiády. A tento album je presne taký . Už nie je surový ako predtým, je skôr uhladený, no aj napriek tomu Turner ukazuje, že to vie. Aj keď ak ste Franka poznali aj predtým asi budete sklamaní.

Hodnotenie: 3/5

Mohlo by ťa zaujímať

Voľne Pohodení – 22:00

Voľne Pohodení je alternatívna rocková kapela, ktorá naberá vplyvy z viacerých žánrov a v textoch skúma zákutia ľudskej duše. Na druhom albume 22:00 pokračujú vo svojej existenciálnej...

I Torpedoni – L’Amara Vita, Vol. 1.

Ak sa skupina hudobníkov rozhodne vybrať to najlepšie čo v umeleckom svete doteraz  existovalo a spojiť to dokopy, môže to dopadnúť geniálne alebo aj...

The Japanese House – In the End It Always Does

Je to smutné. Smutné, ale nádherné. Fanúšikovia Amber Bain, vystupujúcej pod pseudonymom The Japanese House, sa po štyroch rokoch dočkali jej druhého albumu s názvom...

Slowthai – Ugly

Britský umelec Slowthai, známy svojím provokatívnym štýlom a odvážnou kombináciou hip-hopu, grime a punku, sa vracia so svojím najnovším albumom "Ugly" - predstaví ho...