Freedom Hawk – Into Your Mind

a1764067532_10

Stoner rock. Amerika. Rok 2015. Tri údaje, ktoré nám vopred čo- to napovedia. Freedom Hawk hrajú v triu, no sršia energiou. Nesmrteľné gitarové riffy a bluesová pentatonika je ich výzbroj zoči -voči trendom a vonkajšej realite. Čo na tom, že sa píše rok 2015.

Kapela sa hrdo hlási aj k inšpirácií doom metalom, avšak na štvrtom štúdiovom počine Into Your Mind by sme ponurý doom hľadali márne – azda v náznakoch. Rockový feeling sa miestami prehupne do metalovej hutnosti. Existenciálna úzkosť dopadne na kapelu v texte piesne Lost in Space či sentimentálnej The LineCieľom amerických odpadlíkov z pobrežia Virgínie je však zabávať a rozdávať energické impulzy.

Freedom Hawk – The Line

https://www.youtube.com/watch?v=LN0LGKlM92c

Z desiatky skladieb stojí za povšimnutie Waterfall a nasledujúca Radar. Úvod obidvoch piesní je tvorený hravou rytmikou. Vydarené, nápadité groovy vedia na seba upozorniť a nakopnúť pieseň na zapamätateľnejšiu mieru. Hrací čas 52 minút je prijateľný, no pár prekvapivejších momentov by muzike určite neuškodilo. Akých? Ruku na srdce. V monotónnej melodike sú to zmeny tempa, nálad a spomínané nie úplne okukané rytmické nápady. Očakával som aj čistokrvnú baladu. Jej absencia samozrejme nie je chybou, len menším prekvapením. Čo na tom…

Freedom Hawk – Waterfall

https://www.youtube.com/watch?v=Hq8fkdAWiIc

Ak ste fanúšikom ortodoxného žánru ako stoner určite si prídete na svoje. Retro teplý organický zvuk, Ozzym „nasiaknutý“ vokál T.R.Mortona a nezastaviteľné rifovanie. Zabudnite na „overené“ letné rádiové hity. Into Your Mind je autentická svieža (nielen) letná porcia poctivého žánrového nasadenia.