8.6 C
Slovakia
utorok, 4 októbra, 2022
spot_img

Heron – You Are Here Now

review-heron-you-are-here-now-770x770

Po debutovom EP skupiny From Mountains je kapela Heron z americkej Pensylvánie už druhou z vydavateľstva Fluffery records, ktorá sa dostala našej redakcii pod drobnohľad. Melodický, pozitívne naladený post-rock, presne ten, ktorý sa kryštalizoval na prelome tisícročí skupinami ako Explosions in the Sky, Mogwai či Sigur Rós.

Tak by sme mohli charakterizovať skupinu Heron v skratke. Rozmenené na drobné, Američania Heron využívajú celú paletu dnes už žánrových klišé, ktoré majú v post-rocku svoje nezastupiteľné miesto. 53 minút hracieho času je rozdeleých do siedmich skladieb. Tie prinášajú priamočiare harmonické postupy využívajúc podmanivú, no zároveň predvídavú melodiku. Heroické plochy ohurujú sonickým majestátom a výrazovo smerujú k nekonfliktnému, bezstarostnému, povedzme povznesujúcemu prežívaniu. Heron, to sú predovšetkým bratia Ben a Nate Blick, ktorí sa prepracovali od žánrov ako post-hardcore či progresívny rock až k sviežej podobe mileniálneho post-rocku. Možno podvedome sa do debutu You Are Here Now preniesla aj topografia domovskej Pensylvánie.

Heron – You Are Here Now

You Are Here Now je štýlovo veľmi čistý, bez výrazných skokov, odklonov či nesúdržností. Sedem piesní sa nesie zväčsa v stredných tempách za výraznej podpory efektových valov. Bez rytmiky sa zaobíde len eponymná You Are Here Now, ktorá je viac logickým pojítkom v hudobnom rozprávaní ako plnohodnotným „kusom“. You Are Here Now je príjemným počúvaním, avšak suma všetkého spomenutého z debutu kapely Heron robí v záplave moderného post-rocku ďaľší ľahko postrádateľný materiál, ktorý výborne plynie po pomyselnej krajine, ale bojí sa vystúpiť na pahorok, z ktorého by zíkal viac nadhľadu. Napriek tomu má album You Are Here Now potenciál osloviť a potešíť svojím jasným odkazom.

Heron – Drop

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Danube Music Day uvádza – The Residents oslávia odložené 50. výročie aj na Slovensku!

Mystifikátori, priekopníci videoartu, konceptualisti a jedna z najvplyvnejších kapiel na svete. The Residents prídu vôbec po prvýkrát vo svojej päťdesiatročnej histórii na Slovensko, aby odohrali 18....

Soen – zrozumiteľná hĺbka