8.6 C
Slovakia
sobota, 26 novembra, 2022
spot_img

LEVARA – Levara

Na svete je debut ďalšej rockovej kapely, navyše s podivným názvom a naivným prebalom. Ale! Trojica hudobníkov Trevor Lukather, Josh Devine a Jules Galli nahrala album vysokej kvality, ktorý bude v rôznych rebríčkoch určite ašpirovať na debut roku 2021.

Stretne sa Američan, Brit a Francúz a založia spolu kapelu LEVARA. Nejde o vtip a v dnešnom globalizovanom svete ani nič nevídané. Nejedná sa ani o úplných Benjamínkov. Ak Vám meno Lukather niečo hovorí, tak áno, ide o synátora gitaristu, skladateľa, speváka a producenta – Steva Lukathera, zakladateľa legendárnej americkej formácie TOTO. Josh Devine zas obsluhuje bicie aj v úspešných One Direction a spevák Jules Galli má už tiež nazbierané nejaké tie ostrohy v hudobnom biznise.

Kolekcia desiatich neobyčajne – obyčajných rockových piesní, ktorá vyšla v polovici mája toho roku, má neuveriteľný ťah na bránku. Neviem, kto presne mal na starosti výber promujúcich singlov a následných videoklipov, no bola to určite milo nevďačná úloha, ktorá z môjho subjektívneho pohľadu nedopadla úplne najšťastnejšie.

I keď je to vlastne v prípade tak kvalitného albumu úplne jedno a tak dúfam, že k piesňam Heaven Knows a Chameleon, ktoré vyšli ešte v minulom roku a v tomto ďalej Automatic, Ever Enough a Ordinary, pribudnú aj ďalšie. Veď taká nádherná Allow, skočná Can`t Get Over, či záverečná, epická No One Above You, by si určite obrazové spracovanie zaslúžili. A aby som neostal celému dielu nič dlžný, On For The Night a Just A Man, samozrejme tiež.

„Album vhodný k čomukoľvek! Od vyberania, skladania a žehlenia bielizne, či do auta (ideálne na úvod dlhej cesty), do tanca, či pospevovanie si v sprche, ale tiež na sústredené počúvanie.“

Toľko invencie, nenásilnosti, vkusu a zároveň ohromnej chytľavosti na jednom rockovom albume sa len tak nevidí. A pritom je to stále to isté, že? – gitara, bicie, basa (ktorú pravdepodobne nahral tiež Trev) a ľudský hlas. A predsa vždy niečím iné a krásne.

Album vhodný k čomukoľvek! Od vyberania, skladania a žehlenia bielizne, či do auta (ideálne na úvod dlhej cesty), do tanca, či pospevovanie si v sprche, ale tiež na sústredené počúvanie. Navodenie dobrej nálady pri novej skupine LEVARA je vždy zaručené. Smelo do toho!

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Prsteň Nibelungov ako suita v Slovenskej Filharmónii

Prsteň Nibelungov alebo Nibelungov prsteň bez slov. Slovenská filharmónia uvedie na štvrtkovom (24. novembra) a piatkovom (25. novembra) koncerte suitu slávneho diela Richarda Wagnera v aranžérskom...