8.6 C
Slovakia
nedeľa, 24 septembra, 2023
spot_img

Mechina – Empyrean

spot_img

140eaf06318da52e2354f3373bab256e| autor: Yka

Americká skupina Mechina pochádzajúca z Chicaga nie je na hudobnej scéne žiadnym nováčikom. Pokope sú už sedem rokov, počas ktorých sa im podarilo pripraviť pre svojich fanúšikov zopár odvážnych kúskov.

S hrdosťou sa teda hlásia k tomu, že sú jednou z najlepších prezentácii nového smeru metalu, ktorý ho má posunúť opäť niekde ďalej a ponechať mu stále kúsok atraktivity. Ich hlavným cieľom je osloviť pomocou ich hudby všetky vaše zmysly.

Mechina – Empyrean teaser

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=O33eQbD_f04′]


 

Či sa im to podarilo? Dalo by sa povedať, že áno, otázkou však zostáva, nakoľko je to príjemné. V istých momentoch má totiž človek pocit, že sa toho na neho hrnie až príliš veľa a bolo by vhodnejšie asi na chvíľku zastaviť, prečistiť si hlavu a až potom na seba pustiť ďalšiu smršť.

Obzvlášť badateľné je to pri albumovej štvorke Imperialus, keď je tých zvukov na vás v jednom momente toľko, že v hlave nastáva namiesto pohodového vyprázdnenia veľký zmätok. Úprimne priznávam, že nie som veľkým fanúšikom tejto hudby.

Mechina – Empyryen

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=HdUL9-LYqp4′]


 

Väčšina kapiel mi splýva v jednu kolomaž a ťažko sa mi hľadá rozdiel i medzi jednotlivými skladbami. Rovnako som však zvyknutá hľadať na veciach tú lepšiu stránku a tá našťastie prišla aj v prípade Mechine a ich novinky Empyrean.

Záchranný ostrovček prichádza tentoraz v melodickejšom speve, ktorý strieda pre death metal typické ukričané party. Spevákov hlas je v tomto momente veľmi príjemný, má podmanivé zafarbenie a vďaka nemu by ste si určite Mechinu nepomýlili s nikým iným.

Mechina – Anathema

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=d7shCkzr1wI‘]


 

Keď konečne skončia nespočetné výrazné časti s bubnami, odhalí sa aj kus hudobnej kreativity, ktorá vás prinúti dať im ďalšiu a ďalšiu šancu. Miestami z ich muziky cítiť kúsok temna, na chvíľku to vo vás navodí atmosféru ako vystrihnutú zo stredovekej éry. Pre fajnšmekrov bude nepochybne lahôdkou skladba uzatvárajúca tento album.

Mechina – Elephtheria

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=bJ7KZVyFY_4′]

 

Terminus má až desať minút a pre verných metalistov bude nepochybne veľkou odmenou. Môj celkový dojem vyznie trošku rozpačito. Pravdupovediac, bola som rada, keď sa to všetko skončilo a mohla som album vypustiť z hlavy. To čo mi v nej však ešte nadlho zostane, bude práve pod kožu lezúci spevákov hlas. A ešte jedna rada na záver – ak ste fanúšikom death metalu, dajte im napriek mojej rozhorčenosti šancu, pretože pre vás to môže znamenať niečo viac, ako pre vyznávača trochu melodickejšej hudby.

Mohlo by ťa zaujímať

The Japanese House – In the End It Always Does

Je to smutné. Smutné, ale nádherné. Fanúšikovia Amber Bain, vystupujúcej pod pseudonymom The Japanese House, sa po štyroch rokoch dočkali jej druhého albumu s názvom...

Slowthai – Ugly

Britský umelec Slowthai, známy svojím provokatívnym štýlom a odvážnou kombináciou hip-hopu, grime a punku, sa vracia so svojím najnovším albumom "Ugly" - predstaví ho...

Júlia Kozáková – Manuša

Ako mladé dievča trávila letné prázdniny v rómskych osadách. Aj vďaka tomu prenikla do hĺbky a krásy rómskej kultúry, ktorú si zamilovala. Dnes ju...

The Weeknd – Dawn FM

The Weeknd-ov piaty štúdiový album popisuje jeho osobnú cestu do očistca. Pozýva nás, aby sme mu na nej robili spoločnosť, zatiaľ čo duše všetkých zúčastnených...