8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img

Mechina – Empyrean

spot_img

140eaf06318da52e2354f3373bab256e| autor: Yka

Americká skupina Mechina pochádzajúca z Chicaga nie je na hudobnej scéne žiadnym nováčikom. Pokope sú už sedem rokov, počas ktorých sa im podarilo pripraviť pre svojich fanúšikov zopár odvážnych kúskov.

S hrdosťou sa teda hlásia k tomu, že sú jednou z najlepších prezentácii nového smeru metalu, ktorý ho má posunúť opäť niekde ďalej a ponechať mu stále kúsok atraktivity. Ich hlavným cieľom je osloviť pomocou ich hudby všetky vaše zmysly.

Mechina – Empyrean teaser

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=O33eQbD_f04′]


 

Či sa im to podarilo? Dalo by sa povedať, že áno, otázkou však zostáva, nakoľko je to príjemné. V istých momentoch má totiž človek pocit, že sa toho na neho hrnie až príliš veľa a bolo by vhodnejšie asi na chvíľku zastaviť, prečistiť si hlavu a až potom na seba pustiť ďalšiu smršť.

Obzvlášť badateľné je to pri albumovej štvorke Imperialus, keď je tých zvukov na vás v jednom momente toľko, že v hlave nastáva namiesto pohodového vyprázdnenia veľký zmätok. Úprimne priznávam, že nie som veľkým fanúšikom tejto hudby.

Mechina – Empyryen

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=HdUL9-LYqp4′]


 

Väčšina kapiel mi splýva v jednu kolomaž a ťažko sa mi hľadá rozdiel i medzi jednotlivými skladbami. Rovnako som však zvyknutá hľadať na veciach tú lepšiu stránku a tá našťastie prišla aj v prípade Mechine a ich novinky Empyrean.

Záchranný ostrovček prichádza tentoraz v melodickejšom speve, ktorý strieda pre death metal typické ukričané party. Spevákov hlas je v tomto momente veľmi príjemný, má podmanivé zafarbenie a vďaka nemu by ste si určite Mechinu nepomýlili s nikým iným.

Mechina – Anathema

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=d7shCkzr1wI‘]


 

Keď konečne skončia nespočetné výrazné časti s bubnami, odhalí sa aj kus hudobnej kreativity, ktorá vás prinúti dať im ďalšiu a ďalšiu šancu. Miestami z ich muziky cítiť kúsok temna, na chvíľku to vo vás navodí atmosféru ako vystrihnutú zo stredovekej éry. Pre fajnšmekrov bude nepochybne lahôdkou skladba uzatvárajúca tento album.

Mechina – Elephtheria

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=bJ7KZVyFY_4′]

 

Terminus má až desať minút a pre verných metalistov bude nepochybne veľkou odmenou. Môj celkový dojem vyznie trošku rozpačito. Pravdupovediac, bola som rada, keď sa to všetko skončilo a mohla som album vypustiť z hlavy. To čo mi v nej však ešte nadlho zostane, bude práve pod kožu lezúci spevákov hlas. A ešte jedna rada na záver – ak ste fanúšikom death metalu, dajte im napriek mojej rozhorčenosti šancu, pretože pre vás to môže znamenať niečo viac, ako pre vyznávača trochu melodickejšej hudby.

Mohlo by ťa zaujímať

Voľne Pohodení – 22:00

Voľne Pohodení je alternatívna rocková kapela, ktorá naberá vplyvy z viacerých žánrov a v textoch skúma zákutia ľudskej duše. Na druhom albume 22:00 pokračujú vo svojej existenciálnej...

I Torpedoni – L’Amara Vita, Vol. 1.

Ak sa skupina hudobníkov rozhodne vybrať to najlepšie čo v umeleckom svete doteraz  existovalo a spojiť to dokopy, môže to dopadnúť geniálne alebo aj...

The Japanese House – In the End It Always Does

Je to smutné. Smutné, ale nádherné. Fanúšikovia Amber Bain, vystupujúcej pod pseudonymom The Japanese House, sa po štyroch rokoch dočkali jej druhého albumu s názvom...

Slowthai – Ugly

Britský umelec Slowthai, známy svojím provokatívnym štýlom a odvážnou kombináciou hip-hopu, grime a punku, sa vracia so svojím najnovším albumom "Ugly" - predstaví ho...