8.6 C
Slovakia
utorok, 4 októbra, 2022
spot_img

Mňága a Žďorp – Dáreček Live!

downloadV roku 2012 oslavovala valašská folk rocková skupina Mňága a Žďorp dvadsiate piate narodeniny. Pri tejto príležitosti vydala koncertný DVD záznam s názvom „Dáreček live“.

Mňága a Žďorp začínali, ako alternatívna kapela a viac menej dodnes sa mi podarilo zostať v undergroundovom hudobnom svete. A to aj napriek tomu, že sú v Čechách aj na Slovensku veľmi populárny. Podarilo sa im to chytľavými rockovými skladbami s folkovým základom, príjemnými textami a poctivou koncertnou prácou. Vidieť naživo Mňága a Žďorp je zážitok, kapela nikdy nepodceňuje svoje publikum, je jedno či hrajú v hlavnom meste, alebo v okrajovom regióne.

Slávnostný koncert sa rozhodli natočiť v pražskej Lucerne, v ktorej sa zišli fanúšikovia, gratulanti a kolegovia. Mňága a Žďorp predstavila počas takmer dvojhodinového večera dvadsať deväť skladieb. V každej z nich sa predstavil vzácny hosť – buď bývalí členovia kapely, alebo ich hudobní partneri, ako napríklad Sto Zvířat, Kato z Prago Union, Oldřich Janota, Vladimír Merta a ďalší. Hostia okrem rodinnej atmosféry pridali skladbám aj nový rozmer, ako napríklad Skyline s rozbesneným tempom v piesni Je to nemožné.

Mňága a Žďorp – Dveře do pokoje


 

Okrem záberov z koncertu je na DVD zachytené aj zákulisie, v ktorom sa živo diskutovalo, pilo a pripravovalo na vystúpenia. Režisér Marcel Nevín mal niekoľko dobrých nápadov, ako keď natočil netrpezlivých hudobníkov vyzerajúc z opony do davu, napriek tomu by úvodné zostrihanie pomohlo k dynamickejšiemu záznamu.

Mňága a Žďorp – Nejlíp jim bylo


 

Kvalita koncertného ozvučenia je na solídnej úrovni, aj keď pri záberoch zo zákulisia mohli byť použité lepšie mikrofóny. Inak je DVD záznam príjemným pripomenutím pre fanúšikov aj samotnú kapelu. No na prezentáciu do zahraničia by to bolo asi málo.

| autor: Daniel

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Danube Music Day uvádza – The Residents oslávia odložené 50. výročie aj na Slovensku!

Mystifikátori, priekopníci videoartu, konceptualisti a jedna z najvplyvnejších kapiel na svete. The Residents prídu vôbec po prvýkrát vo svojej päťdesiatročnej histórii na Slovensko, aby odohrali 18....

Soen – zrozumiteľná hĺbka