8.6 C
Slovakia
nedeľa, 20 septembra, 2020
Home Recenzie Mumford & Sons - Road To Red Rocks

Mumford & Sons – Road To Red Rocks

images| autor: Daniel

Čo stojí za obrovským úspechom Mumford and Sons? Čo je hlavnou príčinou, že folkové piesne sú celosvetovými hitmi? Pri pohľade na ich masový úspech si hudobní kritici spokojne mädlia ruky a usmievajú sa popod fúz. Asi to s tým globálnym hudobným vkusom nebude až také tragické, ako sa na prvý pohľad zdá.

 

 

Mumford & Sons – Rod To Red Rocks DVD trailer

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=iP-F_RMREUw’]


 

Aj v súčasnosti sa totiž dá robiť hudba bez kompromisov a bez upriamovania pozornosti nehudobnými vecami. Tí, čo nestihli prísť do kontaktu s kapelou v podobe živého koncertu prostredníctvom nového DVD zistia aká neskutočná pohoda a pokoj zo skupiny vyžaruje.

Road To Red Rocks” nie je kontinuálnym záznamom, ale zostrihom koncertného turné. Strihy po jednotlivých skladbách posúvajú dej do ďalšieho mesta. Režisérom Frederickovi Scottovi a Nicolasovi Jack Daviesovi sa podarilo zachytiť autentické presuny členov skupiny vďaka čomu zažijeme ich súkromnú hudobnú púť.

Mumford & Sons – The Cave from Road o Red Rocks

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=kiVX6iFJoy0′]


 

Pohľadmi do zákulisia približujú kapelu po ľudskej stránke. Fanúšikovia tak môžu vidieť ich sústredenie pred koncertom, rituálnu cigaretku, či následné uvoľnenie po dobre odvedenej práci.

Zábery z koncertu a zákulisia nie sú oddelené. Všetko je to prepojené do veľkého celku a vďaka pekným prestrihom  má DVD aj rýchly spád.

Mumford & Sons – Lover Of The Light from Road To Red Rocks

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=zVfswKTa1U0′]


 

 Zvukoví technici vytiahli dopredu mäkkosť ich nástrojov vďaka čomu je zvuk nahrávky veľmi podmanivý.V ich zaujímavej tvorbe možno počuť vplyv  Boba Dylana a starých folk rockových skupín , country prvky ako aj súčasnú pesničkársku vlnu. Niektorí dokonca vravia, že znejú ako Dropkick Murphys bez punkového nánosu.

Mumford & Sons – Little Lion Man from Road To Red Rocks

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=LqjFznVr3wM’]

Mumford and Sons sú koncertnou skupinou, ktorá vie aj na vypredanom halovom koncerte zachytiť intimitu okamžiku.  A na tomto DVD zázname môžeme prostredníctvom široko spektrálnych záberov nasiať folkovú atmosféru z rôzneho uhľa pohľadu.

(Promo poskytlo distribučná a vydavateľská spoločnosť Universal Music)

VYBERÁME

Bratislavská noc komornej hudby na Konvergenciách 2020

V bratislavskom Design Factory sa dnes od 17:00 uskutoční tradičná Bratislavská noc komornej hudby, na ktorej zaznejú v...

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.