8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img

Mumford & Sons – Road To Red Rocks

spot_img

images| autor: Daniel

Čo stojí za obrovským úspechom Mumford and Sons? Čo je hlavnou príčinou, že folkové piesne sú celosvetovými hitmi? Pri pohľade na ich masový úspech si hudobní kritici spokojne mädlia ruky a usmievajú sa popod fúz. Asi to s tým globálnym hudobným vkusom nebude až také tragické, ako sa na prvý pohľad zdá.

 

 

Mumford & Sons – Rod To Red Rocks DVD trailer

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=iP-F_RMREUw‘]


 

Aj v súčasnosti sa totiž dá robiť hudba bez kompromisov a bez upriamovania pozornosti nehudobnými vecami. Tí, čo nestihli prísť do kontaktu s kapelou v podobe živého koncertu prostredníctvom nového DVD zistia aká neskutočná pohoda a pokoj zo skupiny vyžaruje.

Road To Red Rocks“ nie je kontinuálnym záznamom, ale zostrihom koncertného turné. Strihy po jednotlivých skladbách posúvajú dej do ďalšieho mesta. Režisérom Frederickovi Scottovi a Nicolasovi Jack Daviesovi sa podarilo zachytiť autentické presuny členov skupiny vďaka čomu zažijeme ich súkromnú hudobnú púť.

Mumford & Sons – The Cave from Road o Red Rocks

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=kiVX6iFJoy0′]


 

Pohľadmi do zákulisia približujú kapelu po ľudskej stránke. Fanúšikovia tak môžu vidieť ich sústredenie pred koncertom, rituálnu cigaretku, či následné uvoľnenie po dobre odvedenej práci.

Zábery z koncertu a zákulisia nie sú oddelené. Všetko je to prepojené do veľkého celku a vďaka pekným prestrihom  má DVD aj rýchly spád.

Mumford & Sons – Lover Of The Light from Road To Red Rocks

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=zVfswKTa1U0′]


 

 Zvukoví technici vytiahli dopredu mäkkosť ich nástrojov vďaka čomu je zvuk nahrávky veľmi podmanivý.V ich zaujímavej tvorbe možno počuť vplyv  Boba Dylana a starých folk rockových skupín , country prvky ako aj súčasnú pesničkársku vlnu. Niektorí dokonca vravia, že znejú ako Dropkick Murphys bez punkového nánosu.

Mumford & Sons – Little Lion Man from Road To Red Rocks

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=LqjFznVr3wM‘]

Mumford and Sons sú koncertnou skupinou, ktorá vie aj na vypredanom halovom koncerte zachytiť intimitu okamžiku.  A na tomto DVD zázname môžeme prostredníctvom široko spektrálnych záberov nasiať folkovú atmosféru z rôzneho uhľa pohľadu.

(Promo poskytlo distribučná a vydavateľská spoločnosť Universal Music)

Mohlo by ťa zaujímať

Voľne Pohodení – 22:00

Voľne Pohodení je alternatívna rocková kapela, ktorá naberá vplyvy z viacerých žánrov a v textoch skúma zákutia ľudskej duše. Na druhom albume 22:00 pokračujú vo svojej existenciálnej...

I Torpedoni – L’Amara Vita, Vol. 1.

Ak sa skupina hudobníkov rozhodne vybrať to najlepšie čo v umeleckom svete doteraz  existovalo a spojiť to dokopy, môže to dopadnúť geniálne alebo aj...

The Japanese House – In the End It Always Does

Je to smutné. Smutné, ale nádherné. Fanúšikovia Amber Bain, vystupujúcej pod pseudonymom The Japanese House, sa po štyroch rokoch dočkali jej druhého albumu s názvom...

Slowthai – Ugly

Britský umelec Slowthai, známy svojím provokatívnym štýlom a odvážnou kombináciou hip-hopu, grime a punku, sa vracia so svojím najnovším albumom "Ugly" - predstaví ho...