8.6 C
Slovakia
utorok, 17 mája, 2022

Placenta – Greatest Hits

placenta-greatest-hits_cover-1024x1024

Nemecká metalová kapela Placenta sa rozhodla sprostredkovať cez tento reprezentatívny výber svoju doterajšiu tvorbu.

Placenta je na hudobnej scéne aktívna pätnásť rokov. Začínali ako berlínska punková formácia, no postupne sa ich zvuk zhutňoval. V posledných rokoch zase ubrali na agresivite a pridali na intenzite a dynamike. Hneď po vypočutí zaujme miešanie štýlov ako je deathcore, grindcore, ako aj ozveny hard rocku a to nie v rámci playlistu , ale v jednotlivých piesňach. Na albumoch Replace Your Face a Brutalis sú pravdepodobne zárodky ich postupnej premeny. Niekedy si dali viac záležať na rytmike, inokedy sa prikláňajú k budovaniu kompaktnejšej atmosféry. Vždy však mali výraznú melodiku.

Placenta – Greatest Hits teaser

Zaujímavá je premena v oblasti aranžovania, predovšetkým vokálnej – motivickej práci. Placenta ponúka svoj prierez chronologicky a preto je na posledných skladbách vidieť najväčší posun v oblasti výrazu a technického zdokonaľovania. Komponovanie už nerobia tak polopatisticky a priamočiaro. Vyspelejšie aranžmány však idú na úkor autentickosti, ktorá zdobila ich rannú kariéru.

Placenta – SCHÖN

Doska obsahuje trinásť skladieb pochádzajúcich z kvinteta štúdiových nahrávok, dve dosiaľ nevydané skladby a jeden bonus zo skúšobne. Album Greatest Hits je vlastne pomyselnou tortou pre oslávencov.  

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Meowlau x Val + Törzs – NSOV vs EX:CLASS 2022

Výnimočné spojenie – maďarská post rocková kapela Törzs a slovenské trio Meowlau X Val. Energický live liquid verzus dynamický post rock 21. mája v bratislavskom Klube...