8.6 C
Slovakia
nedeľa, 27 septembra, 2020
Home Recenzie Placenta - Greatest Hits

Placenta – Greatest Hits

placenta-greatest-hits_cover-1024x1024

Nemecká metalová kapela Placenta sa rozhodla sprostredkovať cez tento reprezentatívny výber svoju doterajšiu tvorbu.

Placenta je na hudobnej scéne aktívna pätnásť rokov. Začínali ako berlínska punková formácia, no postupne sa ich zvuk zhutňoval. V posledných rokoch zase ubrali na agresivite a pridali na intenzite a dynamike. Hneď po vypočutí zaujme miešanie štýlov ako je deathcore, grindcore, ako aj ozveny hard rocku a to nie v rámci playlistu , ale v jednotlivých piesňach. Na albumoch Replace Your Face a Brutalis sú pravdepodobne zárodky ich postupnej premeny. Niekedy si dali viac záležať na rytmike, inokedy sa prikláňajú k budovaniu kompaktnejšej atmosféry. Vždy však mali výraznú melodiku.

Placenta – Greatest Hits teaser

Zaujímavá je premena v oblasti aranžovania, predovšetkým vokálnej – motivickej práci. Placenta ponúka svoj prierez chronologicky a preto je na posledných skladbách vidieť najväčší posun v oblasti výrazu a technického zdokonaľovania. Komponovanie už nerobia tak polopatisticky a priamočiaro. Vyspelejšie aranžmány však idú na úkor autentickosti, ktorá zdobila ich rannú kariéru.

Placenta – SCHÖN

Doska obsahuje trinásť skladieb pochádzajúcich z kvinteta štúdiových nahrávok, dve dosiaľ nevydané skladby a jeden bonus zo skúšobne. Album Greatest Hits je vlastne pomyselnou tortou pre oslávencov.  

VYBERÁME

Sofiane Pamart – klavirista z rapovej scény

Francúzsky klavirista a častý spolupracovník na rapovej scéne, Sofiane Pamart, zverejnil svoju prvú skladbu z pripravovanej nahrávky Planet Gold.

Nový odraz slávnej kalifornskej hippie éry – Hello Forever

Art popová kalifornská sedmička Hello Forever s ležérnym odkazom voči slávnej ére západného psychedelického pobrežia vydáva svoj debut Off Off On, z ktorého dáva...

Sodom sa pripomínajú s novým albumom

Nemecká metalová legenda Sodom pripravuje vydanie svojho šestnásteho albumu Genesis XIX (label Entertainment One) na 27. novembra.

Hviezdny sideman Randall Bramblett s ďalším štúdiovým zárezom

Americký saxofonista a klávesista Randall Bramblett zverejnil prvú skladbu z pripravovanej dosky Pine Needle Fire. https://www.youtube.com/watch?v=68NQpHlLs9Y&list=PLe-WQQHddpPNxLQ5mopl_Ldg-g98k3Nv9&ab_channel=NewWestRecords

Tom Joshua a jeho debut Undergrowth

Mladý pesničkár Tom Joshua debutuje so svojím chytľavým pesničkárstvom na doske Undergrowth. https://www.youtube.com/watch?v=J4x_bDAXoDk&ab_channel=TomJoshua