8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img

MOLYBARON – The Mutiny

spot_img

Progresívne rock/metalová formácia MOLYBARON vydáva svoju druhú nahrávku The Munity svojpomocne, cez podpornú kampaň. Zato už spoľahlivo zahrieva všetky streamovacie platformy a vôbec, v súvislosti s kapelou sa všeobecne veľa hovorí a skloňujú sa také mená ako METALLICA, RUSH, MASTODON, alebo tiež MUSE, U2, či THERAPY?

Skupina MOLYBARON bola založená v roku 2015 írskym rodákom Garym Kellym, ktorý sa po presťahovaní do Paríža stretol s gitaristom Stevenom Andréem. Zakrátko sa pripojil basgitarista Sébastien de Saint-Angel a v roku 2019 formáciu dopĺňa bubeník Camille Greneron. Kapela má už za sebou eponymný debut z roku 2017 a 21. mája vychádza ich druhý album The Mutiny.

Ako už bolo spomenuté v úvode, MOLYBARON si berie melodickosť, ale zároveň tvrdosť, dôraz a groove uvedených formácií, ale zároveň zostáva svojskou, originálnou a progresívnou. Ich piesne majú silný hitový potenciál, bez toho aby zneli umele mainstreamovo.

Vydané single Lucifer, Twenty Four Hours s hosťujúcim Whitfieldom Craneom (UGKLY KID JOE) a Something for the Pain dosiahli na platforme Spotify 1,5 milióna stiahnutí a zvyšok materiálu je tiež viac než obstojný. Najnovšie sa dočkala klipového spracovania úvodná Animals a zvýšenú pozornosť si zaslúži aj napríklad taká Amongst the Boys and the Dead Flowers.

O kapele navyše idú chýry výbornej živej prezentácie svojej tvorby. V roku 2019 predskakovali A PALE HORSE NAMED DEATH (ex-TYPE O` NEGATIVE) napríklad aj u našich susedov v Ostrave a zahrali si aj na veľkých festivaloch ako Elysée Montmartre v Paríži, či Metaldays v Slovinsku.

Renomované hudobné magazíny nešetria pozitívnymi reakciami a som si istý, že kapela usporiadala crowfundingovú kampaň na vydanie svojho albumu posledný krát v kariére.

Mohlo by ťa zaujímať

Voľne Pohodení – 22:00

Voľne Pohodení je alternatívna rocková kapela, ktorá naberá vplyvy z viacerých žánrov a v textoch skúma zákutia ľudskej duše. Na druhom albume 22:00 pokračujú vo svojej existenciálnej...

I Torpedoni – L’Amara Vita, Vol. 1.

Ak sa skupina hudobníkov rozhodne vybrať to najlepšie čo v umeleckom svete doteraz  existovalo a spojiť to dokopy, môže to dopadnúť geniálne alebo aj...

The Japanese House – In the End It Always Does

Je to smutné. Smutné, ale nádherné. Fanúšikovia Amber Bain, vystupujúcej pod pseudonymom The Japanese House, sa po štyroch rokoch dočkali jej druhého albumu s názvom...

Slowthai – Ugly

Britský umelec Slowthai, známy svojím provokatívnym štýlom a odvážnou kombináciou hip-hopu, grime a punku, sa vracia so svojím najnovším albumom "Ugly" - predstaví ho...