Skrillex – Recess

20140314115000!RecessSkrillex

Jeho hrubé okuliare korenšpondujú s hrubozrným pohľadom na elektronickú tanečnú scénu. Skrillex je tvár súčasného dubstepu, so svojou extravagantnou a nekompromisnou povahou. Presne v ročných intervaloch chŕli svoje vysoko očakávané nahrávky, tento krát vznikla nová doska Recess v kooperácii troch hudobných vydavateľstiev (Big Beat Records, Asylum Records, Atlantic Records).

Skrillex ho nahral počas minuloročného svetového turné počas pobytu v Amerike, Južnej Kórey, Kanade a Veľkej Británie. Napriek tomu, že vznikla na tak rôznorodých miestach, má nahrávka konzistentný zvuk. No napriek tomu sa zdá, že Skrillex svoje najodvážnejšie nápady na album nezaradil.

Skrillex – Recess teaser


 

Skrillex pomaličky opúšťa limitované konvencie dubstepového žánru. Už nechce byť, len dynamickým prototypom dubstepu, ale aj ikonou moderného popu. Vie, že treba niekedy zvoľniť, ubrat z asertivity basových podkladov a miesto nich dať výraznú melódiu. Presne tak to spravil aj na albume Recess, aj s pomocou svojich hostí, z ktorých najviac vytŕča formácia Ragga Twins. Od nich sa odzrkadľuje aj Skrillexova túžba hľadať korene v tanečnej hudbe.

Skrillex & Ragga Twins – Ragga bomb


 

Skrillex však nezabudol ani na svoje typické basové erupcie, drum and bassové pasáže a sekvencovité rozbehnutia. No pomaličky už uberá táto „dubstepová továreň“ zo svojej dynamickej agresivity. Skrillex,  akoby chcel hrať na dve strany, no k tomu mu chýba inovatívna a ucelená nahrávka, ktorou Recess nie je. Niekedy totiž nestačí, len konsolidovať svoj zvukový prejav, ale priniesť aj silné nápady.

| autor: Daniel