8.6 C
Slovakia
pondelok, 3 októbra, 2022
spot_img

Slayer – Reign In Blood

untitled| autor: Daniel

Slávny a kultový album Reign In Blood predznamenal ďalší vývoj v metalovej kultúre. Ovplyvnil ďalšiu vlnu jeho agresie a zmenil hudobné vnímanie rôznorodej skupiny ľudí. Svoje si v ňom našli priaznivci punku, hardcore, ale aj tí čo dlhé roky čakali, kým metal opäť nájde svoju stratenú tvrdosť.

Slayer vydali album „Reign In Blood“ v roku 198l, ešte ako mladíci, ktorí však boli už po dvoch doskách sľubným osviežením scény. Po nahratí tohto štúdiového materiálu, už nikto nepochyboval o ich budúcnosti. Slayer na „Reign In Blood“ demonštrovali silu gitarového riffu. Ich nárazové vlny dali zabudnúť na pompu heavy metalových bohov. No zároveň je v skladbách počuť aj postupy starých kapiel, napríklad priamočiarosť Black Sabbath. Ešte viac ju zvýraznili naberaním inšpirácie v hardcore a explózie bristolskej punkovej scény.

Slayer – Raining Blood  live 2006


Brutalita, krvavosť a odpudivosť – Slayer priniesli nový pohľad na estetiku násilia. Tomov charakteristický jačák vás bude sprevádzať po ich súkromnom inferne, kde vraždy a násilie nie sú schované pod plášťom korektnosti, ale sú ukázané v priamej nahote sveta, v ktorom žijeme.

Slayer – Angel of Death live 2010

http://www.youtube.com/watch?v=D1bBGdoRgYU


Nie je to znázornené iba v textoch, ale aj metaforicky v gitarových riffoch, topiacich sa v krvi. Gitarové sóla sú dnes už klasickými príkladmi invenčnosti využitia celého hmatníka a punkovej výbušnosti. Zvuk kapely cengá atmosférou opustených tmavých zákutí a to vďaka industriálnym vplyvom.

Slayer – Epidemic live 2004


Hudobníci veľmi rýchlo vedia obrátiť melódiu do sekvencovitého smeru.  Po rytmickej stránke ide o ukážku metalovej zručnosti, aj vďaka vyspelému no zároveň mladícko drzému výkonu Dave Lombarda. Jeho rytmus naberá na rýchlo aj v smrtiacich zatáčkach breakových prechodov.

Slayer -Necrophonic live 2004


Nielen pre fanúšikov ide o svätý grál, aj samotná kapela si album nesmierne váži, dôkazom čoho je aj jeho kompletné koncertné naštudovanie. Album vychádza ako súčasť reedície a obsahuje desať pôvodných skladieb v zremastrovanej podobe.

(promo poskytla hudobná spoločnosť Universal Music)

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Danube Music Day uvádza – The Residents oslávia odložené 50. výročie aj na Slovensku!

Mystifikátori, priekopníci videoartu, konceptualisti a jedna z najvplyvnejších kapiel na svete. The Residents prídu vôbec po prvýkrát vo svojej päťdesiatročnej histórii na Slovensko, aby odohrali 18....

Soen – zrozumiteľná hĺbka