8.6 C
Slovakia
pondelok, 26 októbra, 2020
Home Recenzie Teebs- E S T A R A

Teebs- E S T A R A

downloadMtendere Mandora je hudobný producent z Chino Hills v Californii. Je normálne, že vám to meno nič nehovorí, lebo  je známy pod menom Teebs.  Kedysi bol skater, ale kvôli zraneniu achilovky musel prestať a to ho priviedlo k hudbe. V roku 2010 debutoval s albumom Ardour a rok nadol vydal kompiláciu Collections 01 pod hlavičkou vydavateľstva Brainfeeder. Tento rok na jar vyšiel jeho druhý štúdiový album Estara. V jeho tvorbe nachádzame prvky elektronickej hudby, inštrumentálneho a experimentálneho hip-hopu.

Pri vypočutí albumu Estara pocítite ako vám na tvár dopadajú slnečné lúče a jemné, pomalé melódie vás zahrejú nie len pri srdci. Pesnička „View Point“ sa vyznačuje rýchlejším, mierne tlmením beatom. Z pozadia sa ozývajú zvončekové akordy. Zo začiatku sa môže sa zdať, že ide o tanečnú pesničku, ale ku koncu pripomína skôr meditačnú nuansu.

Teebs Estera – View Point


 

Spoluprácou TeebsaJontiho vznikla skladba „Holiday“. V pozadí počuť rozmazané vokály a nie je jasne identifikovateľné, čo hovoria.  V hlave sa vám môže objaviť obraz zelenej lúky na ktorej tancujú lesné víly.

Teebs Estera & Jonti- Holiday


 

Priam magický beat vznikol v skladbe „NY pt. 2“ v spolupráci s Prefuse 73.  Vykryštalizované zvuky akustickej gitary robia svoje. Pesnička „Shoouss Lullaby“ je spočiatku uspávankou, ale ku koncu basy prinútia človeka zo spánku aspoň zakývať hlavou.

Teebs Estera – Shoouss Lullaby


 

Rozbehnutie v pesničke „SOTM“ bolo pre mňa veľkým prekvapením. Na začiatku sa ozýva len neidentifikovateľný šum, ktorý sa postupne prinesie prostredníctvom cimbalu neuveriteľný nával energie.

Teebs Estera –  SOTM


 

Vypočutie albumu Estara bolo priam hypnotické. 40 minút relaxačných a melancholických melódii príjemne ukončila skladba „Wavxxes“, kde počuť klarinet Larsa Hornvetha. Skladby majú naozaj upokojujúci účinok a privedú poslucháča na iné myšlienky.

| autor: Mária Dvořáčková (album vyšiel v kooperácii Ninja Tune / Brainfeeder – promo poskytla distribučná spoločnosť Wegart)

VYBERÁME

Psychedelický sludge metal The White Swan

Hutný a ťažký zvuk sludge metalu s psychedelickým vokálom charakterizuje najnovšie EP Nocturnal Transmission od kanadského tria The White Swan.

Nový šéfdirigent Slovenskej filharmónie chce dať väčší priestor prezentácii tvorby slovenských aj ruských skladateľov

Piatkový večer 23. októbra 2020 patril slávnostnému koncertu Slovenskej filharmónie. Jeho živý prenos z Koncertnej siene mohli diváci...

Stroon – Songs of Concealed Amplitude

Ucelený opus s titulom Songs of Amplitude je cestou v časových dráhach. Oficiálne bol, z vlastnej iniciatívy skladateľa a multiinštrumentalistu Dalibora Kociana alias Stroona, vydaný...

John Bence – láska a závislosť

John Bence je britský skladateľ a producent, ktorý 13. novembra vydáva album Love, na ktorom sa nachádzajú klavírne meditácie, ako odpoveď na autorovu...

Yatra necháva ožívať starodávne rituály

Tajomné starodávne rituály a príbehy z germánskej mytológie necháva ožívať americké sludge / doom metalové trio Yatra – najnovšie na ich tretej...