8.6 C
Slovakia
piatok, 25 novembra, 2022
spot_img

Teebs- E S T A R A

downloadMtendere Mandora je hudobný producent z Chino Hills v Californii. Je normálne, že vám to meno nič nehovorí, lebo  je známy pod menom Teebs.  Kedysi bol skater, ale kvôli zraneniu achilovky musel prestať a to ho priviedlo k hudbe. V roku 2010 debutoval s albumom Ardour a rok nadol vydal kompiláciu Collections 01 pod hlavičkou vydavateľstva Brainfeeder. Tento rok na jar vyšiel jeho druhý štúdiový album Estara. V jeho tvorbe nachádzame prvky elektronickej hudby, inštrumentálneho a experimentálneho hip-hopu.

Pri vypočutí albumu Estara pocítite ako vám na tvár dopadajú slnečné lúče a jemné, pomalé melódie vás zahrejú nie len pri srdci. Pesnička „View Point“ sa vyznačuje rýchlejším, mierne tlmením beatom. Z pozadia sa ozývajú zvončekové akordy. Zo začiatku sa môže sa zdať, že ide o tanečnú pesničku, ale ku koncu pripomína skôr meditačnú nuansu.

Teebs Estera – View Point


 

Spoluprácou TeebsaJontiho vznikla skladba „Holiday“. V pozadí počuť rozmazané vokály a nie je jasne identifikovateľné, čo hovoria.  V hlave sa vám môže objaviť obraz zelenej lúky na ktorej tancujú lesné víly.

Teebs Estera & Jonti- Holiday


 

Priam magický beat vznikol v skladbe „NY pt. 2“ v spolupráci s Prefuse 73.  Vykryštalizované zvuky akustickej gitary robia svoje. Pesnička „Shoouss Lullaby“ je spočiatku uspávankou, ale ku koncu basy prinútia človeka zo spánku aspoň zakývať hlavou.

Teebs Estera – Shoouss Lullaby


 

Rozbehnutie v pesničke „SOTM“ bolo pre mňa veľkým prekvapením. Na začiatku sa ozýva len neidentifikovateľný šum, ktorý sa postupne prinesie prostredníctvom cimbalu neuveriteľný nával energie.

Teebs Estera –  SOTM


 

Vypočutie albumu Estara bolo priam hypnotické. 40 minút relaxačných a melancholických melódii príjemne ukončila skladba „Wavxxes“, kde počuť klarinet Larsa Hornvetha. Skladby majú naozaj upokojujúci účinok a privedú poslucháča na iné myšlienky.

| autor: Mária Dvořáčková (album vyšiel v kooperácii Ninja Tune / Brainfeeder – promo poskytla distribučná spoločnosť Wegart)

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Prsteň Nibelungov ako suita v Slovenskej Filharmónii

Prsteň Nibelungov alebo Nibelungov prsteň bez slov. Slovenská filharmónia uvedie na štvrtkovom (24. novembra) a piatkovom (25. novembra) koncerte suitu slávneho diela Richarda Wagnera v aranžérskom...