8.6 C
Slovakia
pondelok, 27 marca, 2023
spot_img

The Bug – Angels and Devils

spot_img

5021392904191

Pod neškodnou prezývkou chrobák sa ukrýva jedno z najsilnejších mien súčasnej britskej elektronickej scény. Kevin Martin je v undergrounde cenený hlavne pre schopnosť súvislo miešať hudobné žánre.

Po takmer šiestich rokoch od vydania prelomovej dosky London Zoo sa vracia na scénu Kevin Martin. Ten je v kruhoch elektronického podzemia rešpektovanou temnou postavičkou. Jeho fascinácia temnou hudbou je daná tým, že už ako malý chlapec počúval kapely typu Joy Division, The Birthday Party či Captain Beefheart and His Magic Band, ktoré pracovali s melanchóliou až so šialenstvom. Podľa vlastných slov z duše nenávidel anglickú konzervatívnu mono kultúru a post punk mu dal presne to čo potreboval – vrstvenie zvuku, pochmúrnu poetiku a celkový estetický pohľad na život.

The Bug – Ascention

https://www.youtube.com/watch?v=o7mQrNIldsk


 

Kevin pôsobil v niekoľkých projektoch, môžeme spomenúť len tie najvýznamnejšie ako GOD (jazzcore s industriálnym pozadím), minimalistická techno formácia Curse of the Golden Vampire či trip hopový dub Black Chow.  Už v nich  začal pracovať s elektronickými štruktúrami a s blízkou atonalitou dvadsiateho storočia. To všetko sa odrazilo v debute, no naplno až na druhej doske Devils & Angels, ktorú vydal opäť pod svojim pseodonymom na prestížnej značke Ninja Tune.

The Bug – Pandi

https://www.youtube.com/watch?v=YZqqD1Rv5BI


 

Kevin rozdelil nový album na dve polovice, a kým prvá z nich pod názvom Angels je éterickejšia, v druhej časti Devils plynú tracky v horúčkovitom spojení ragga, dancehallu a dubstepu.

The Bug & Flowwan – The One

https://www.youtube.com/watch?v=8epy8_N85pc


 

Jeho najväčším snom, ktorý sa mu už nikdy nesplní, bolo spolupracovať s legendárnou jazzovou speváčkou Alice Coltrane. Svoju fascináciu nad oscilatívnym vokálom Alice pretavil do skladby Mi Lost, v ktorej zaujímavým šumením vygradoval jazzové asociácie do dubového podmazu.

The Bug & Miss Red – Mi Lost


 

Na dosku Angels & Demons sa mu podarilo zohnať naozaj obdivuhodných hostí –  či už  ambientného pesničkára Glouper, členov neexistujúcej kapely The Death Grips N ako aj avantgardného guru Johna Zorna. V spolupráci s nimi vznikol zaujímavý, pestrofarebný, no stále záhadný album – presne pasujúci k svojmu autorovi Kevinovi Martinovi.

| autor: Daniel (promo poskytla distribučná spoločnosť Wegart)

Mohlo by ťa zaujímať

Júlia Kozáková – Manuša

Ako mladé dievča trávila letné prázdniny v rómskych osadách. Aj vďaka tomu prenikla do hĺbky a krásy rómskej kultúry, ktorú si zamilovala. Dnes ju...

The Weeknd – Dawn FM

The Weeknd-ov piaty štúdiový album popisuje jeho osobnú cestu do očistca. Pozýva nás, aby sme mu na nej robili spoločnosť, zatiaľ čo duše všetkých zúčastnených...

Iggy Pop – Every Loser

James Newell Osterberg Jr., ktorého poznáme pod menom Iggy Pop, odštartoval nový rok albumom Every Loser. Pri jeho tvorbe spolupracoval s niekoľkými významnými umelcami a výsledok...

Munly & The Lupercalians – Kinnery Of Lupercalia; Undelivered Legion

Album Kinnery Of Lupercalia; Undelivered Legion Jaya Munlyho začína potleskom v piesni Ahmen. A inak než potleskom sa celkový dojem nedá zhodnotiť. Takmer na sekundu presne 40...