8.6 C
Slovakia
piatok, 2 decembra, 2022
spot_img

Therapy? – Disquiet

1904070_899547146731050_4098238139866629068_n

Therapy? Je kapela ktorú počúvam od detstva, som ich druhý najväčší fanúšik na Slovensku hneď po mojom bratovi, ktorý ma vlastne priviedol k počúvaniu alternatívy. Kapela je na scéne od roku 1989 a pri svojom 14 albume má poslucháčovi stále čo povedať.

Ale kto sú vlastne títo alternatívni dinosaury? Prelom v ich tvorbe bolo EP Shortsharpshock a následne vydaný album Troublegum (1994) ktorý im priniesol nomináciu na Mercury Prize. Troublegum obsahuje najväčšie hity kapely ako Opal Mantra či Screamager. Album bol jedinečný kvalitným zvukom, rýchlymi rytmickými gitarovými riffmi a neuveritelným bubeníckym umením Fyfa Ewinga.

Therapy? – Still Hurts

https://www.youtube.com/watch?v=4XvmmmQKg-s

Súčasný album Diquiet práve nadväzuje na kvalitu  z roku 1994. Pod album Diquiet sa producentsky podpísal Tom Dalgety,  ktorý ma na svedomí albumy od Royal Blood, Band of Skulls či Turbowolf. Dve ústredné postavy zoskupenia basák Michael McKeegan a gitarista a spevák Andy Cairns, nestratili ani po rokoch živelnosť a hravosť,. Na albume ich doprevádza bubeník Neil Cooper, ktorý s nimi pracoval aj na predošlom albume A Brief Crack of Light.

Therapy? – Pitiless Void

Každá pieseň na albume  Disquiet má silný filozofický odkaz s pera Andyho Cairnsa. Jedenásť skladieb odštartuje prvá mediálne vydaná Still Hurts. Nasledujú ďalšie silnejšie alebo slabšie tracky. Osobne ma veľmi oslovili songy Insecurity, Vulgar Displey of Powder a Words Fail Me ktoré mi pripomínajú predošlú agresívnu tvorbu od Therapy?. Pri 14 albume v poradí je najpravdepodobnejšie, že ďalšie vydarené skladby ako Fall Behind a Idiot Cousin ľahko splynú s predošlou tvorbou. Zvyšné skladby na albume sú normálny priemer, ktorý človek popočúva a vypustí z hlavy.

Therapy? – Fall Behind

https://www.youtube.com/watch?v=R2me-AqcA1U

Album, hoci nie je dokonalý, dáva ďalší bod kapele, ktorá odmieta škatulkovanie a prispôsobovanie sa trendom, ale drží sa 26 rokov svojej filozofie a svojho zvuku, ktorý jej verný fanúšikovia ocenia.

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Slovenská filharmónia a štyria sólisti

Decembrový program v Redute otvorí 1. a 2. decembra výnimočné spojenie štyroch sólistov so Slovenskou filharmóniou pod taktovkou Petra Altrichtera a Slovenským filharmonickým zborom s vedením Thomasa...