8.6 C
Slovakia
štvrtok, 26 novembra, 2020
Home Recenzie Vance Joy – Dream Your Life Away

Vance Joy – Dream Your Life Away

Dream-Your-Life-Away

Talentovaný Austrálčan Vance Joy minulý rok vydal svoj debutový štúdiový album v spolupráci s Atlantic Records. Jeho skutočné meno je James Keogh. Pseudonym si požičal z austrálskej rozprávky. Všetky piesne si sám napísal. Ak máte radi indie pop a folk prídete si na svoje. Vokály, gitara a ukulele. To sú tri hlavné prvky albumu Dream Your Life Away.

S oznámením o vydaní nového albumu vyšiel aj prvý singel „Mess Is Mine“.  Celú pieseň sprevádza akustická gitara. Najviac energie pridávajú bubny, basa a potlesk znejúci z pozadia.  V texte nachádzame niekoľko zaujímavých myšlienok, napríklad: “When you think of love, do you think of pain?” (Keď myslíš na lásku, myslíš na bolesť?) Nasledovala skladba „First Time“.  Skladba s romantickým nádychom dokáže človeka zahriať pri srdci.  Príbeh hovorí o prvej láske. Za zmienku stojí aj „Red Eye“ v ktorej sa spevák prirovnáva k psovi. Nádych melanchólie je cítiť v skladbe „From Afar“ s nostalgickým a vizuálne zaujímavým videoklipom.

Vance Joy – From Afar

Skladba ktorou sa Vance Joy preslávil po celom svete je „Riptide“.  Stala sa hitom vo Veľkej Británii, v Nemecku,  dokonca aj na Slovensku a v mnoho iných krajinách. Považujem ju za najlepšiu pesničku z celého albumu. Niet divu, že bola úspešná aj v celosvetových rebríčkoch. Napriek tomu mám obavy, že jej neustále omieľanie v rádiách ju pochová.

Vance Joy – Riptide

V skladbe „Wasted Time“ predstavuje spevák toho, kto vo vzťahu ťahá za kratší koniec. S pocitom vlastnej nedostatočnosti bojuje aj vo folkovej balade „Georgia“. Spieva, že nikdy si svoju krásnu a odvážnu priateľku nemal pripustiť k telu. Tuší, že tieto slová ju prinútia opustiť ho.

Vance Joy – Wasted Time

Väčšina z piesni na albume je o neopätovanej láske. Na prvé počutie môžu znieť podobne, ale v skutočnosti sú rozdielne. Vanceovi Joyovi sa podarilo vytvoriť niekoľko naozaj vydarených a chytľavých skladieb. Tie ostatné zostávajú v úzadí, ale neurazia.

VYBERÁME

OFF Club 2020 prenesie interpretov na netradičné miesta

OFF Festival predstavuje novú online koncertnú platformu OFF Club, ktorá predstaví domácich interpretov v netradičných koncertných priestorov mesta Katovice a zároveň odhalí históriu tohto...

King Hannah – duo z Liverpoolu debutuje

Liverpoolská dvojica Hannah Merrick a Craig Whittle, pôsobiaca pod názvom King Hannag, vydala debutové EP Tell Me Your Mind And I'll Tell...

Liraz komunikuje s Izraelčanmi aj Iračanmi

Hudba je silný komunikačný nástroj, ako potvrdzuje izraelsko-perzská speváčka Liraz na svojom najnovšom albume Zan, ktorý nahrala s iránskymi hudobníkmi, s cieľom...

Bruno Coulais, Kíla & Aurora -Wolfwalkers

Francúzsky skladateľ Bruno Coulais v spolupráci s írskou tradičnou folkovou kapelou Kíla a v produkcii nórskej pesničkárky Aurory vytvoril soundtrack k animovanému poetickému snímku Wolfwalkers.

JazzFest Brno oslaví dvacáté narozeniny

My všichni hudební milovníci doufáme, že rok 2021 bude návratem do našich oblíbených koncertních sálů a se...