8.6 C
Slovakia
piatok, 2 júna, 2023
spot_img

Wakeless – Desolation Diaries

spot_img

images

| autor: Yka

Rok 2010, mestečko Guelph v kanadskom Ontariu. V tomto čase sa schádzajú a prvýkrát dávajú dokopy štyria muzikanti, ktorých vášeň patrí heavy metalu a tvrdšiemu rocku. Za bicie si sadá Brent Munger, gitaru chytá do rúk Greg Richmond, basgitary sa zhosťuje Colin Canning a spevu sa zhosťuje Derek Prince-Cox.

Po prvom roku dochádza k zmene manažéra, čo skupinu zmotivuje k viditeľnejším úspechom. Neprešlo ani ďalších pár mesiacov, keď sa konečne dostávajú s hotovým materiálom do štúdia, aby koncom uplynulého roka vyšla ich prvotina v podobe Desolation Diaries.

Wakeless – Desolation Diaries teaser

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=eXn_2Xem1Q0′]


 

Obsahuje deväť skladieb, na niektorých z nich sa podieľali aj dvaja prizvaní hostia. Ak aj nie ste fanúšikom tvrdšej hudby, občas prídu dni, keď vás premôže únava alebo zlá nálada, a potrebujete sa dostať niekde mimo tento svet. Vtedy by vám padlo vhod niečo, čo by trošku prečistilo vašu hlavu, no zároveň by ste sa nechceli zblázniť ani z príliš drsného štýlu. A presne tieto parametre spĺňajú Desolation Diaries. Ich hudba pripomína muziku týchto kapiel z deväťdesiatych rokov, keď bola ešte ľahko počúvateľnou a prinášala stále nejaký nový prínos.

Wakeless – Desolation

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=7w01LSB4xHs‘]


 

Nebola to žiadna hra na dokonalosť, iba čisté prezentovanie vlastnej duše. Všetko rozpúta Lost Alone s prekvapivo chytľavým začiatkom. Ten začína vo vás postupne rezonovať, aby sa k hudbe až v poslednej tretine pridal aj spev, ktorý majestátne zavŕši opening song. Zaujímavou časťou je štvrtý kúsok v poradí, pod označením Defibrillator.

V štýle jeho názvu sa budú striedať živelné časti s pokojnejšou etapou, aby sa všetko zavŕšilo koncovým niekoľkosekundovým tichom. Netuctový nápad, ktorý taktiež prispieva k originalite tohto zoskupenia. V polovici albumu prichádza inštrumentálna oddychovka. Možno trošku nečakané rozhodnutie pre tento hudobný štýl, no predsa vám takáto prestávka padne vhod, najmä ak sa servíruje v dobrej kvalitke.

Zrejme najviac zapamätateľnou časťou je Wrong With You, ktorej vokály naspieval James Rooke. Má v sebe istú neokresanosť garážových kapiel, ktoré prechádza v dynamické inštrumentálne prechody. Wakeless vytvorili na svoj prvý pokus celkom zaujímavé dielko, ktoré by mohlo osloviť viacero hudobných fanúšikov. Časom sa od nich dočkáme možno aj ďalšieho albumu, kde by sa mohli trošku viac pohrať s výsledným zvukom. Skupina v sebe istotne ukrýva ten potenciál, že by mohla preraziť v hudobnom svete na dlhšie.

Mohlo by ťa zaujímať

Slowthai – Ugly

Britský umelec Slowthai, známy svojím provokatívnym štýlom a odvážnou kombináciou hip-hopu, grime a punku, sa vracia so svojím najnovším albumom "Ugly" - predstaví ho...

Júlia Kozáková – Manuša

Ako mladé dievča trávila letné prázdniny v rómskych osadách. Aj vďaka tomu prenikla do hĺbky a krásy rómskej kultúry, ktorú si zamilovala. Dnes ju...

The Weeknd – Dawn FM

The Weeknd-ov piaty štúdiový album popisuje jeho osobnú cestu do očistca. Pozýva nás, aby sme mu na nej robili spoločnosť, zatiaľ čo duše všetkých zúčastnených...

Iggy Pop – Every Loser

James Newell Osterberg Jr., ktorého poznáme pod menom Iggy Pop, odštartoval nový rok albumom Every Loser. Pri jeho tvorbe spolupracoval s niekoľkými významnými umelcami a výsledok...