8.6 C
Slovakia
štvrtok, 24 septembra, 2020
Home Recenzie Wakeless – Desolation Diaries

Wakeless – Desolation Diaries

images

| autor: Yka

Rok 2010, mestečko Guelph v kanadskom Ontariu. V tomto čase sa schádzajú a prvýkrát dávajú dokopy štyria muzikanti, ktorých vášeň patrí heavy metalu a tvrdšiemu rocku. Za bicie si sadá Brent Munger, gitaru chytá do rúk Greg Richmond, basgitary sa zhosťuje Colin Canning a spevu sa zhosťuje Derek Prince-Cox.

Po prvom roku dochádza k zmene manažéra, čo skupinu zmotivuje k viditeľnejším úspechom. Neprešlo ani ďalších pár mesiacov, keď sa konečne dostávajú s hotovým materiálom do štúdia, aby koncom uplynulého roka vyšla ich prvotina v podobe Desolation Diaries.

Wakeless – Desolation Diaries teaser

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=eXn_2Xem1Q0′]


 

Obsahuje deväť skladieb, na niektorých z nich sa podieľali aj dvaja prizvaní hostia. Ak aj nie ste fanúšikom tvrdšej hudby, občas prídu dni, keď vás premôže únava alebo zlá nálada, a potrebujete sa dostať niekde mimo tento svet. Vtedy by vám padlo vhod niečo, čo by trošku prečistilo vašu hlavu, no zároveň by ste sa nechceli zblázniť ani z príliš drsného štýlu. A presne tieto parametre spĺňajú Desolation Diaries. Ich hudba pripomína muziku týchto kapiel z deväťdesiatych rokov, keď bola ešte ľahko počúvateľnou a prinášala stále nejaký nový prínos.

Wakeless – Desolation

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=7w01LSB4xHs’]


 

Nebola to žiadna hra na dokonalosť, iba čisté prezentovanie vlastnej duše. Všetko rozpúta Lost Alone s prekvapivo chytľavým začiatkom. Ten začína vo vás postupne rezonovať, aby sa k hudbe až v poslednej tretine pridal aj spev, ktorý majestátne zavŕši opening song. Zaujímavou časťou je štvrtý kúsok v poradí, pod označením Defibrillator.

V štýle jeho názvu sa budú striedať živelné časti s pokojnejšou etapou, aby sa všetko zavŕšilo koncovým niekoľkosekundovým tichom. Netuctový nápad, ktorý taktiež prispieva k originalite tohto zoskupenia. V polovici albumu prichádza inštrumentálna oddychovka. Možno trošku nečakané rozhodnutie pre tento hudobný štýl, no predsa vám takáto prestávka padne vhod, najmä ak sa servíruje v dobrej kvalitke.

Zrejme najviac zapamätateľnou časťou je Wrong With You, ktorej vokály naspieval James Rooke. Má v sebe istú neokresanosť garážových kapiel, ktoré prechádza v dynamické inštrumentálne prechody. Wakeless vytvorili na svoj prvý pokus celkom zaujímavé dielko, ktoré by mohlo osloviť viacero hudobných fanúšikov. Časom sa od nich dočkáme možno aj ďalšieho albumu, kde by sa mohli trošku viac pohrať s výsledným zvukom. Skupina v sebe istotne ukrýva ten potenciál, že by mohla preraziť v hudobnom svete na dlhšie.

VYBERÁME

Sodom sa pripomínajú s novým albumom

Nemecká metalová legenda Sodom pripravuje vydanie svojho šestnásteho albumu Genesis XIX (label Entertainment One) na 27. novembra.

Hviezdny sideman Randall Bramblett s ďalším štúdiovým zárezom

Americký saxofonista a klávesista Randall Bramblett zverejnil prvú skladbu z pripravovanej dosky Pine Needle Fire. https://www.youtube.com/watch?v=68NQpHlLs9Y&list=PLe-WQQHddpPNxLQ5mopl_Ldg-g98k3Nv9&ab_channel=NewWestRecords

Tom Joshua a jeho debut Undergrowth

Mladý pesničkár Tom Joshua debutuje so svojím chytľavým pesničkárstvom na doske Undergrowth. https://www.youtube.com/watch?v=J4x_bDAXoDk&ab_channel=TomJoshua

Živé umenie pokračuje v A4-ke s koncertmi Radian, Wiedermann a мʌvʌ

Rakúska akvizícia Radian z prestížneho hudobného vydavateľstva Thrill Jockey zahrá už zajtra večer v A4-ke spolu so slovenským skladateľom Matúšom Wiedermannom a pesničkárskym projektom мʌvʌ.

EX:CLASS series uvádza: Bardo – Sisa Féher & Vladko Mikláš, Tara Fuki a Isobutane + arX + mlsblk v MMC

Festival EX:CLASS pokračuje aj napriek neľahkej situácii. Sme nesmierne radi, že pozvanie na festival prijala Sisa Fehér...