8.6 C
Slovakia
nedeľa, 22 mája, 2022

Within our gates – Kingdom of Mind

images

| autor: Tomáš Štancel

Mladá kapela plná tých najlepších predpokladov. Ide o jednu z mála kapiel ktorá hrá metalcore tak poctivo a kvalitne. Môžem podotknúť, keď som zistil skutočnosť že je to debut, padol som na kolená. Hneď úvodný titul Conception je od začiatku perfektne zvládnutá vec.

No za titulkom nezaostávajú (okrem dvoch) ani ostatné veci ako napr. Last State Of Grace, Dolor s veľmi dobre zvládnutým koncom a taktiež Seeking Sanity. Piesne plné úžasne zoštylizovaných gitarových riffov, sú pre túto kapelu už podľa všetkého samozrejmosťou. Dobrý debut  znamená veľa, ale dôležité je druhou doskou prekonať úspešnosť prvotiny.

Within our gates – Seeking Sanity in studio

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=N15vjRrOFZA‘]


 

Spevák, Logan Strawderman  sa môže ešte trochu pohrať z hlasom, aj keď na debute to až tak nevadí. Trhanie uší však tento krát nehrozí, k tomu mu právoplatne dopomáha fakt, že melodické pasáže sú na pleciach Huntera Cartera, ktorého hlas je prinajmenšom veľmi zaujímavo sfarbený.

Within our gates – In Turn, Enlighten

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=oBDBGYv3EH4′]


 

Ako som spomenul, nájdu sa tu veci ktoré si mohli chlapci z Within Our Gates odpustiť, a to rovno dve piesne: Perdition Pt. 1 (Execrate the Anathema) a Perdition Pt. 2 (Exiled in Horror). Kapela sa pri týchto piesňach príliš snažila prepracovať aranžmá a to sa aj v skutku podarilo, no výsledok stojí tak za … niekedy je menej viac. Niektoré pasáže sa nehodia vôbec do kontextu celej piesne.

Within our gates – Conception

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=N15vjRrOFZA‘]


 

Chlapci z Harrisonburgu (Virginia) predviedli veľkolepé dielo, aj čo sa týka obalu, ktorý vyzerá naozaj tajomne a keď toto cd budete držať v ruke, rýchlo začnete hľadať zariadenie, kde ho pustiť vo zvedavosti, čo na Vás vybehne z reproduktorov. Jedno z najväčších metalcorových prekvapení, koncom minulého roka.

Hodnotenie – 4/5

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Meowlau x Val + Törzs – NSOV vs EX:CLASS 2022

Výnimočné spojenie – maďarská post rocková kapela Törzs a slovenské trio Meowlau X Val. Energický live liquid verzus dynamický post rock 21. mája v bratislavskom Klube...