8.6 C
Slovakia
piatok, 18 septembra, 2020
Home Rozhovory Frontman skupiny Votchi, Petr Kutheil predstavuje svoju skupinu

Frontman skupiny Votchi, Petr Kutheil predstavuje svoju skupinu

fotografiaFinalista Hlasu Česko Slovenska a frontman skupiny Votchi (predskokani Deep Purple, Uriah Heep, Whitesnake, Nazareth)  Petr Kutheil spúšťa v roku 2013 nový projekt s názvom The Rock Fusion. Pilotný singel kapely bude predstavený už tento štvrtok, 13. júna (června) od 20:00 v Hard Rock Cafe v Prahe. Krstiť ho bude šampanským Kamil Střihavka, a vstupné neplatíte.

 

Petr, s akým žánrom prichádzate na českú hudobnú scénu?

Prichádzame s projektom, ktorý je inšpirovaný hudobnými vzormi ako sú Muse, Rasmus, Killers, Shinedown… Kapely, pri ktorých sa dá hovoriť o žánre new rock. Zámerom je  ponúknuť publiku podobný sound, s českými textami.

 


 

Povieš nám, o čom sú texty, a je repertoár kapely v češtine?

Texty berieme dosť vážne, snažíme sa vyhnúť gýču, a postupne na nich pracujú rôzni textári. Repertoár bude, až na výnimky, v češtine. Chceme sa priblížiť českému publiku.

 


 

Kto sa podieľa na projekte, komu sa tu chceš poďakovať?

Na projekte sa podieľame všetci s tímom okolo kapely. Ide o nápady, známych a možnosti. Sám toho človek väčšinou toľko nezvládne. Takže, za to im ďakujem.

 


 

Predstavíš nám pozvaných hostí, stretneme ľudí z divadla?

Rozhodne áno, na krste stretnete mojich kolegov z rôznych umeleckých profesií. Povedzme Kamila Střihavku, Ondřeje Brzobohatého, Kristýnu Leichtovou, a rad ďalších.

 


 

Kam sa chceš s kapelou dostať, koľko energie tam dávaš?

Vízia je presadiť sa na hudobnom poli, a nájsť svoje stále publikum. Zahrať si na veľkých festivaloch, spoznať nové možnosti. V súčasnom období tomu venujem maximum energie i času. Inak to skrátka nejde, a viem, že nič nie je zadarmo. Nechcem zostať len pri rozprávaní sa s chalanmi v krčme o tom, aké by to mohlo byť skvelé. Chcem, aby to bolo skvelé!

 


Miesta, kde skúšate s kapelou, boli zasiahnuté povodňami?

Našťastie nie, ale mnoho kolegov mi hovorilo o rýchlom stiahnutí sa… Povodne ma reálne trápia. Najhoršie je vidieť v médiách tých bezmocných ľudí, ktorí prichádzajú o svoj príbytok. Ak môžeme s kapelou nejako pomôcť, prípadne zahrať na akcii, sme nastavení ísť do toho.

 


 

Vieš si predstaviť česko-slovenský fan club tejto kapely?

To by som si strašne moc prial, na Slovensku som vďaka súťaži pár fanúšikov oslovil. Rád im ukážem, ako moja práca pokračuje ďalej.

 


 

Kde The Rock Fusion uvidíme, budete v lete koncertovať?

Veľmi sa teším na Hard Rock Cafe v Prahe, kde som vždy chcel účinkovať, no a ďalšie veci sa plánujú. Berme to ako štart. A sledujte náš web: www.petrkutheil.com/therockfusion/. Všetkých vás zdravím, a dúfam, že sa vidíme! Petr a The Rock Fusion.

 


autor rozhovoru: Tatiana Juríková

VYBERÁME

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.

Martin Chrobák a John Prine

Pesničkár Martin Chrobák nakrútil videoklip k skladbe Na konci leta – coververzia Summer´s End od nedávno zosnulého amerického hudobníka Johna Prinea – ktorá...