8.6 C
Slovakia
pondelok, 30 novembra, 2020
Home Rozhovory Frontman skupiny Votchi, Petr Kutheil predstavuje svoju skupinu

Frontman skupiny Votchi, Petr Kutheil predstavuje svoju skupinu

fotografiaFinalista Hlasu Česko Slovenska a frontman skupiny Votchi (predskokani Deep Purple, Uriah Heep, Whitesnake, Nazareth)  Petr Kutheil spúšťa v roku 2013 nový projekt s názvom The Rock Fusion. Pilotný singel kapely bude predstavený už tento štvrtok, 13. júna (června) od 20:00 v Hard Rock Cafe v Prahe. Krstiť ho bude šampanským Kamil Střihavka, a vstupné neplatíte.

 

Petr, s akým žánrom prichádzate na českú hudobnú scénu?

Prichádzame s projektom, ktorý je inšpirovaný hudobnými vzormi ako sú Muse, Rasmus, Killers, Shinedown… Kapely, pri ktorých sa dá hovoriť o žánre new rock. Zámerom je  ponúknuť publiku podobný sound, s českými textami.

 


 

Povieš nám, o čom sú texty, a je repertoár kapely v češtine?

Texty berieme dosť vážne, snažíme sa vyhnúť gýču, a postupne na nich pracujú rôzni textári. Repertoár bude, až na výnimky, v češtine. Chceme sa priblížiť českému publiku.

 


 

Kto sa podieľa na projekte, komu sa tu chceš poďakovať?

Na projekte sa podieľame všetci s tímom okolo kapely. Ide o nápady, známych a možnosti. Sám toho človek väčšinou toľko nezvládne. Takže, za to im ďakujem.

 


 

Predstavíš nám pozvaných hostí, stretneme ľudí z divadla?

Rozhodne áno, na krste stretnete mojich kolegov z rôznych umeleckých profesií. Povedzme Kamila Střihavku, Ondřeje Brzobohatého, Kristýnu Leichtovou, a rad ďalších.

 


 

Kam sa chceš s kapelou dostať, koľko energie tam dávaš?

Vízia je presadiť sa na hudobnom poli, a nájsť svoje stále publikum. Zahrať si na veľkých festivaloch, spoznať nové možnosti. V súčasnom období tomu venujem maximum energie i času. Inak to skrátka nejde, a viem, že nič nie je zadarmo. Nechcem zostať len pri rozprávaní sa s chalanmi v krčme o tom, aké by to mohlo byť skvelé. Chcem, aby to bolo skvelé!

 


Miesta, kde skúšate s kapelou, boli zasiahnuté povodňami?

Našťastie nie, ale mnoho kolegov mi hovorilo o rýchlom stiahnutí sa… Povodne ma reálne trápia. Najhoršie je vidieť v médiách tých bezmocných ľudí, ktorí prichádzajú o svoj príbytok. Ak môžeme s kapelou nejako pomôcť, prípadne zahrať na akcii, sme nastavení ísť do toho.

 


 

Vieš si predstaviť česko-slovenský fan club tejto kapely?

To by som si strašne moc prial, na Slovensku som vďaka súťaži pár fanúšikov oslovil. Rád im ukážem, ako moja práca pokračuje ďalej.

 


 

Kde The Rock Fusion uvidíme, budete v lete koncertovať?

Veľmi sa teším na Hard Rock Cafe v Prahe, kde som vždy chcel účinkovať, no a ďalšie veci sa plánujú. Berme to ako štart. A sledujte náš web: www.petrkutheil.com/therockfusion/. Všetkých vás zdravím, a dúfam, že sa vidíme! Petr a The Rock Fusion.

 


autor rozhovoru: Tatiana Juríková

VYBERÁME

Martin Gore dal ochutnávku z nového EPčka

Martin Gore, multiinštrumentalista a zakladajúci člen Depeche Mode, vydal nový singel Mandrill, ktorý pochádza z jeho pripravovanej EP dosky The Third Chimpanzee,...

KOKOROKO – Baba Ayoola

Baba Ayoola je najnovší singel od londýnskeho afrobeat / jazzového kolektívu KOKOROKO. https://www.youtube.com/watch?v=DgYxjqoQKhs&src=Linkfire&lId=bf038cc0-4ef0-40d2-886f-3072d3612ca2&cId=d3d58fd7-4c47-11e6-9fd0-066c3e7a8751&ab_channel=BrownswoodRecordings

Damn Straight We’ve Got The Blues

Digitálna kompilácia Damn Straight We've Got The Blues obsahuje šesťdesiat bluesových klasík - vychádza u New West Records.

Tadeusz Klimonda – tajomstvá priestoru

Inštrumentálne diela Tadeusza Klimondu nahraté v Poľskom rozhlase boli disko-funkovou senzáciou, ktorú Briti ocenili v 70. rokoch tým,...

Zuzana Mikulcová & Dan Bárta v novom projekte

Zuzana Mikulcová vydá na jar 2021 album Fúzie (vyd. Tranzistor), na ktorom budú hosťovať Dan Bárta, Barbora Mochowa, Jakub König, Lara Abou...