8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img

Frontman skupiny Votchi, Petr Kutheil predstavuje svoju skupinu

spot_img

fotografiaFinalista Hlasu Česko Slovenska a frontman skupiny Votchi (predskokani Deep Purple, Uriah Heep, Whitesnake, Nazareth)  Petr Kutheil spúšťa v roku 2013 nový projekt s názvom The Rock Fusion. Pilotný singel kapely bude predstavený už tento štvrtok, 13. júna (června) od 20:00 v Hard Rock Cafe v Prahe. Krstiť ho bude šampanským Kamil Střihavka, a vstupné neplatíte.

 

Petr, s akým žánrom prichádzate na českú hudobnú scénu?

Prichádzame s projektom, ktorý je inšpirovaný hudobnými vzormi ako sú Muse, Rasmus, Killers, Shinedown… Kapely, pri ktorých sa dá hovoriť o žánre new rock. Zámerom je  ponúknuť publiku podobný sound, s českými textami.

 


 

Povieš nám, o čom sú texty, a je repertoár kapely v češtine?

Texty berieme dosť vážne, snažíme sa vyhnúť gýču, a postupne na nich pracujú rôzni textári. Repertoár bude, až na výnimky, v češtine. Chceme sa priblížiť českému publiku.

 


 

Kto sa podieľa na projekte, komu sa tu chceš poďakovať?

Na projekte sa podieľame všetci s tímom okolo kapely. Ide o nápady, známych a možnosti. Sám toho človek väčšinou toľko nezvládne. Takže, za to im ďakujem.

 


 

Predstavíš nám pozvaných hostí, stretneme ľudí z divadla?

Rozhodne áno, na krste stretnete mojich kolegov z rôznych umeleckých profesií. Povedzme Kamila Střihavku, Ondřeje Brzobohatého, Kristýnu Leichtovou, a rad ďalších.

 


 

Kam sa chceš s kapelou dostať, koľko energie tam dávaš?

Vízia je presadiť sa na hudobnom poli, a nájsť svoje stále publikum. Zahrať si na veľkých festivaloch, spoznať nové možnosti. V súčasnom období tomu venujem maximum energie i času. Inak to skrátka nejde, a viem, že nič nie je zadarmo. Nechcem zostať len pri rozprávaní sa s chalanmi v krčme o tom, aké by to mohlo byť skvelé. Chcem, aby to bolo skvelé!

 


Miesta, kde skúšate s kapelou, boli zasiahnuté povodňami?

Našťastie nie, ale mnoho kolegov mi hovorilo o rýchlom stiahnutí sa… Povodne ma reálne trápia. Najhoršie je vidieť v médiách tých bezmocných ľudí, ktorí prichádzajú o svoj príbytok. Ak môžeme s kapelou nejako pomôcť, prípadne zahrať na akcii, sme nastavení ísť do toho.

 


 

Vieš si predstaviť česko-slovenský fan club tejto kapely?

To by som si strašne moc prial, na Slovensku som vďaka súťaži pár fanúšikov oslovil. Rád im ukážem, ako moja práca pokračuje ďalej.

 


 

Kde The Rock Fusion uvidíme, budete v lete koncertovať?

Veľmi sa teším na Hard Rock Cafe v Prahe, kde som vždy chcel účinkovať, no a ďalšie veci sa plánujú. Berme to ako štart. A sledujte náš web: www.petrkutheil.com/therockfusion/. Všetkých vás zdravím, a dúfam, že sa vidíme! Petr a The Rock Fusion.

 


autor rozhovoru: Tatiana Juríková

Mohlo by ťa zaujímať

Peter Ďurinďák z Voľne Pohodení – Cítil som, že nové pesničky sa budú odlišovať, mám predstavu, že každý album by mal byť v niečom iný

Skupina Voľne Pohodení vydala svoj druhý album pod názvom 22:00. Konceptuálna nahrávka sa zaoberá nielen tematikou času a po hudobnej stránke prináša príklon k väčšej melodickosti....

Alexandra Tkáčová – V hudbe rada pracujem v rámci limitov, posúva to vašu kreativitu

Alexandra Tkáčová je mladá talentovaná speváčka pochádzajúca z Prešova. Svoju tvorbu vydáva pod menom Alexandra. Aktuálne študuje na vysokej škole prekladateľstvo a popri štúdiu učí spev...

Dramaturg Miroslav Dacho o inscenácii Filip – Zachytiť rozptyl, kvalitu i kvantitu Filipovho umeleckého života bolo pre nás určujúce

Inscenácia Filip pojednáva o živote renesančného umelca – hudobníka, skladateľa, zabávača, herca, dramaturga – Jara Filipa. S dramaturgom Miroslavom Dachom sme sa rozprávali o naštudovaní Filipovho diela,...

Elena Dadajová – Moja budúcnosť je spojená s hudbou a divadlom

Mladá sopranistka z Kysuckého Nového Mesta, Elena Dadajová sa rozhodla svoje nadanie ďalej rozvíjať na Anton Bruckner Privatuniversität v rakúskom Linzi. Po štúdiu na Akadémii umení...