8.6 C
Slovakia
piatok, 9 júna, 2023
spot_img

Frontman skupiny Votchi, Petr Kutheil predstavuje svoju skupinu

spot_img

fotografiaFinalista Hlasu Česko Slovenska a frontman skupiny Votchi (predskokani Deep Purple, Uriah Heep, Whitesnake, Nazareth)  Petr Kutheil spúšťa v roku 2013 nový projekt s názvom The Rock Fusion. Pilotný singel kapely bude predstavený už tento štvrtok, 13. júna (června) od 20:00 v Hard Rock Cafe v Prahe. Krstiť ho bude šampanským Kamil Střihavka, a vstupné neplatíte.

 

Petr, s akým žánrom prichádzate na českú hudobnú scénu?

Prichádzame s projektom, ktorý je inšpirovaný hudobnými vzormi ako sú Muse, Rasmus, Killers, Shinedown… Kapely, pri ktorých sa dá hovoriť o žánre new rock. Zámerom je  ponúknuť publiku podobný sound, s českými textami.

 


 

Povieš nám, o čom sú texty, a je repertoár kapely v češtine?

Texty berieme dosť vážne, snažíme sa vyhnúť gýču, a postupne na nich pracujú rôzni textári. Repertoár bude, až na výnimky, v češtine. Chceme sa priblížiť českému publiku.

 


 

Kto sa podieľa na projekte, komu sa tu chceš poďakovať?

Na projekte sa podieľame všetci s tímom okolo kapely. Ide o nápady, známych a možnosti. Sám toho človek väčšinou toľko nezvládne. Takže, za to im ďakujem.

 


 

Predstavíš nám pozvaných hostí, stretneme ľudí z divadla?

Rozhodne áno, na krste stretnete mojich kolegov z rôznych umeleckých profesií. Povedzme Kamila Střihavku, Ondřeje Brzobohatého, Kristýnu Leichtovou, a rad ďalších.

 


 

Kam sa chceš s kapelou dostať, koľko energie tam dávaš?

Vízia je presadiť sa na hudobnom poli, a nájsť svoje stále publikum. Zahrať si na veľkých festivaloch, spoznať nové možnosti. V súčasnom období tomu venujem maximum energie i času. Inak to skrátka nejde, a viem, že nič nie je zadarmo. Nechcem zostať len pri rozprávaní sa s chalanmi v krčme o tom, aké by to mohlo byť skvelé. Chcem, aby to bolo skvelé!

 


Miesta, kde skúšate s kapelou, boli zasiahnuté povodňami?

Našťastie nie, ale mnoho kolegov mi hovorilo o rýchlom stiahnutí sa… Povodne ma reálne trápia. Najhoršie je vidieť v médiách tých bezmocných ľudí, ktorí prichádzajú o svoj príbytok. Ak môžeme s kapelou nejako pomôcť, prípadne zahrať na akcii, sme nastavení ísť do toho.

 


 

Vieš si predstaviť česko-slovenský fan club tejto kapely?

To by som si strašne moc prial, na Slovensku som vďaka súťaži pár fanúšikov oslovil. Rád im ukážem, ako moja práca pokračuje ďalej.

 


 

Kde The Rock Fusion uvidíme, budete v lete koncertovať?

Veľmi sa teším na Hard Rock Cafe v Prahe, kde som vždy chcel účinkovať, no a ďalšie veci sa plánujú. Berme to ako štart. A sledujte náš web: www.petrkutheil.com/therockfusion/. Všetkých vás zdravím, a dúfam, že sa vidíme! Petr a The Rock Fusion.

 


autor rozhovoru: Tatiana Juríková

Mohlo by ťa zaujímať

Nikolaj Nikitin – Najviac mi pomohli rady, ktoré boli odpoveďou na „ako“ a nie na „čo“

Nikolaj Nikitin je hudobník, pedagóg, hudobný producent a hudobný dramaturg, ktorý stál pri zrode Medzinárodnej jazzovej dielne Doda Šošoku. Pri príležitosti návštevy dielne sme sa...

Luis Vasquez / The Soft Moon „Som rád, že moja hudba ľuďom pomáha. Je to liečivý proces pre každého.“

Luis Vasquez, vystupujúci s projektom The Soft Moon, rozpráva o seba rozvoji a terapii, ktorú mu poskytuje jeho vlastná tvorba a nastávajúcej koncertnej šnúre,...

Jon Hopkins – Creative process is a drive a very deep drive

The themes are: backgrounds / influence-inspiration / communication-cooperation vs. solo / ambiguity (trough visuals / trough 4x videos) / creativity in general / and...

Grégory „Zigo“ Mavridorakis z Dub Inc – Boli sme začiatočníci, ale mali sme niečo unikátne. Ako kočovníci, ale 100% oddaní hudbe!

Rozhovor s Dub Inc, za ktorú odpovedal bubeník Grégory Mavridorakis. Na Slovensku reggae žije aj vďaka Uprisingu, na ktorého zimnú verziu sa francúzska kapela...