8.6 C
Slovakia
štvrtok, 30 marca, 2023
spot_img

Funny Faces: „Ideme vlastnou cestou“

spot_img

Funny Faces sa v októbri tohto roka vydali na rozsiahle trojmesačné turné. Ich indie rock podstúpi skúšku viacerých slovenských i českých miest.  Pri tejto príležitosti sme im poslali jeden wordovský súbor a nižšie je výsledok.

Ste zhruba v polovici turné. Aké sú doterajšie reakcie, odozvy?

Funny Faces: Zatiaľ sme úplne spokojní.  Reakcie sú veľmi dobré,  z čoho sme sami prekvapení  a samozrejme nás to teší. Mali sme vynikajúce koncerty v Bratislave, v Púchove, v Prievidzi, v Trenčíne. Od začiatku turné sa nám rapídne zvyšujú čísla na našich portáloch a facebook  stránke.

Je to vaše prvé turné. Ako ho zvládate?  Zážitky, pikantné historky, trapasy, …

Funny Faces:  Ano je prvé a zvládame to zatiaľ bez ujmy na zdraví. Zážitkov, trapasov aj iných historiek máme dosť a sú zaznamenané i na videu. Počas  alebo po turné by sme chceli väčšinu z nich zverejniť.

Na turné vás sprevádzajú viaceré, skúsenejšie slovenské kapely. Ako sa vám s nimi hrá? Máte sa od nich čo učiť?

Funny Faces: Berieme si príklady od kapiel, ktoré sú už dlhší čas na pódiu a snažíme sa zdokonaľovať naše vystupovanie pred ľuďmi. Samozrejme ale musíme pripomenúť, že ideme vlastnou cestou a slovenskými kapelami sa snažíme inšpirovať len minimálne. S kapelami, s ktorými sme hrali doteraz, sa hralo super, chalani boli priateľskí a ústretoví. Donedávna sme ani nečakali, že si zahráme s kapelami,  ktoré to už majú rozbalené o niečo dlhšie ako my, zároveň sme si uvedomili, že slovenská scéna je veľmi,  veľmi malá. Sme radi, že sme dostali príležitosť sa k nej ako tak pripojiť.

Všímajú si vás média, pribúdajú fanúšikovia, dostávate sa do povedomia. Pociťujete nejaký tlak zvonka?

Funny Faces: Možno sme sa trošku viac zviditeľnili, ľudia reagujú na naše songy, ale nejaké väčšie tlaky zatiaľ nepociťujeme.

Koľko songov máte momentálne zaradených v setliste? Je medzi nimi nejaký konkrétny, na ktorý ľudia reagujú intenzívnejšie?

Funny Faces: V playliste je zaradených 10 songov a medzi najintenzívnejší song patri „Well,…“, ktorý ale nemáme nahraný na žiadnom Epčku. Ľudia naň reagujú na živých vystúpeniach veľmi pozitívne. Z tých nahratých vecí momentálne veľmi výrazne reagujú na naše dva single, ktoré boli zaradené i do Rádia_FM – Queens a You´ve Got To Think I Want You

Nie veľa času ubehlo od vydania debutového EP Why Do People Hide From The Rain, nedávno ste vydali čerstvé EP Big Dancer. Bol nejaký rozdiel medzi jednotlivými nahrávaniami?

Funny Faces: Pri prvom nahrávaní sme nabrali veľa skúseností a to nás posunulo pri druhom nahrávaní dopredu. Hráme sa viac so synťákom,  čo je určite aj počuť.

 Všetci pochádzate z Piešťan, formuje Vás určitým spôsobom toto prostredie?

Funny Faces: Jasnéé, 921 01 rulezz  . . .

Kto je väčší pán, Rytmus alebo vy?

Funny Faces: Rosaldo a plachý pumpár Miško je ďalší v poradí …

Máte pred sebou ešte viacero koncertov. Prečo by si vás ľudia nemali nechať  ujsť?

Funny Faces: Snažíme sa nechať na pódiu komplet všetkú energiu. Dávame si záležať na svojskom zvuku a tanečné bassove prvky málokedy nechajú niekoho na koncerte len tak sedieť a pozerať sa na nás s nezáujmom. Teda väčšinou nás v tom tancovaní  ľudia nenechávajú a pridávajú sa. Každú jednu našu show si najviac užívame aj my.  A ak sa niekomu z počutia nepozdávajú naše nahrávky,  môže si nás kľudne vypočuť na najbližších vystúpeniach v rámci Funny Faces Tour 2011. Snáď ich presvedčíme o opaku.

Prehľad najbližších koncertov:

Bandzone Funny Faces

Facebook Funny Faces

Pozri aj sem:

Fotoreport z trenčianskejo klubu Lúč


Mohlo by ťa zaujímať

Jon Hopkins – Creative process is a drive a very deep drive

The themes are: backgrounds / influence-inspiration / communication-cooperation vs. solo / ambiguity (trough visuals / trough 4x videos) / creativity in general / and...

Grégory „Zigo“ Mavridorakis z Dub Inc – Boli sme začiatočníci, ale mali sme niečo unikátne. Ako kočovníci, ale 100% oddaní hudbe!

Rozhovor s Dub Inc, za ktorú odpovedal bubeník Grégory Mavridorakis. Na Slovensku reggae žije aj vďaka Uprisingu, na ktorého zimnú verziu sa francúzska kapela...

Dalibor Kocián alias Stroon – Hudba v chráme má veľkú energiu, filmová často trpí orchestrálnymi klišé

Jeho nahrávka Temple Timbre Embers z roku 2020 sa venovala súčasnej chrámovej hudbe. Dalibor Kocián, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Stroon, k nej pristúpil z pohľadu formy...

Henry Rollins – Pri cestovaní hľadám hlbšie porozumenie ľudskej existencie

Hudobník, herec, rozprávač, spevák a spisovateľ Henry Rollins nám porozprával o jeho pohľade na život a pracovnú motiváciu. Čo ho naučilo cestovanie po svete...