8.6 C
Slovakia
štvrtok, 1 decembra, 2022
spot_img

Koňýk o chalanoch z Iné Kafe – rozhovor

Na krste IK bolo vidno aj Petra Schredlera alias Koňýka.Tento rozhovor nebol o hudbe a najbližších plánoch Zóny A, ale o vzájomnom vzťahu dvoch generačne odlišných kapiel.

1. Po krste IK vás bolo vidno na after párty v klube. Prečo ste neleteli aj v lietedle na krst?

Od letu ma odhovoril náš bubeník Tuleň, hovoril mi, že by ma to tam nebavilo.

2. Čo vravíte na tento netradičný nápad s krstom v lietadle?

Neviem. Dobrý nápad to bol asi. Mňa lietanie ale príliš nebaví.

3. Ako sa vám páčila spomínaná after párty?

Bolo to fajn. Príjemne som si tam pokecal s chalaňmi z Iné Kafe, Davovej Psychózy a Polemicu.

4. Čo vravíte na hudbu Ine Kafé?

Ich stará tvorba bola veľmi dobrá, novšie veci sa mi páčia ale trochu menej.

5. IK vzhľadom na vek a záľubu v punkovej hudbe určite prišli do styku s hudbou Zóny A … Ako ste však vy reagovali na ich tvorbu? Ktoré ich obdobie sa vám najviac páčilo?

Prvýkrát som ich videl v roku 1998, boli dobrí, tak som ich zavolal aj na akciu „Rock proti mečiarizmu“, ktorú sme robili s divadlom Stoka. Trochu neskôr, keď mala moja dcéra asi 12-13 rokov, tak som ich musel počúvať skoro stále, lebo, len čo prišla ku mne, hneď si pustila ich cd. Podľa mňa to bol veľmi kvalitný neopunk, minimálne európskej úrovne, s množstvom hitov. Prvé tri albumy boli fakt vydarené. Najviac sa mi páči Je tu niekto.

6. V 90 rokoch bola aj iná doba, že neopunk veľa ortodoxných punkáčov moc nemuselo. Dnes sa to naopak skôr zbližuje. Aký máte nato názor?

Hej, hej, punkrockerom sa nepáčila taká tá mäkkosť a najmä komerčnosť neopunku. Zdalo sa im, že to punkrock degraduje. Ja si ale myslím, že to malo veľmi pozitívny Dopad, aj pre tie staré „ozajstné“ punkrockové kapely. Že cez neopunk sa proste veľa  mladých ľudí dostalo aj ku nim. Neopunk je taký náš mladší brat, aký je taký je, ale je náš J

7. Čo vravíte na ich coververziu „Keď sa všetci zjednotíme“.. Oslovili vás priamo, alebo ste sa o tom dozvedel sprostredkovane, až keď to bolo nahrané…

Áno, opýtali sa nás dopredu a my sme samozrejme súhlasili, veď sme kamoši. Najmä s Dodom chodíme často na pivo, alebo si zahráme futbal, aj na dovolenke sme spolu boli tento rok J To, že to nahrali, je pre nás určite pocta. A veľmi sa to vydarilo.

8. Je nejaká skladba z repertoáru Iné Kafe, ktorú by ste mali chuť prerobiť?

Asi prerobíme celý album Bez udania dôvodu, vymyslíme úplne novú hudbu aj texty 🙂

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Slovenská filharmónia a štyria sólisti

Decembrový program v Redute otvorí 1. a 2. decembra výnimočné spojenie štyroch sólistov so Slovenskou filharmóniou pod taktovkou Petra Altrichtera a Slovenským filharmonickým zborom s vedením Thomasa...