8.6 C
Slovakia
utorok, 24 novembra, 2020
Home Rozhovory "Moje úspechy ma až tak neprekvapujú" - Majk Spirit.

“Moje úspechy ma až tak neprekvapujú” – Majk Spirit.

Rozhovor s raperom Majkom Spiritom o jeho aktivitách a plánoch v tomto roku. 

Pred pár dňami si krstil Tvoje DVD Nový človek Live, ktoré vzniklo z online krstu rovnomenného CD. Ako vôbec vznikla táto myšlienka – vysielať krst naživo?

“Dnes svet funguje do veľkej miery na online princípe. Vysielať krst online bol zároveň spôsob ako ho sprostredkovať čo najväčšiemu počtu mojich fanúšikov. Myslím, že zámer sa vydaril – hovoria o tom aj čísla sledovanosti – celkovo ho videlo približne 10 tisíc spokojných divákov z rôznych kútov sveta. Hudba by mala ľuďom dávať energiu a keď sa tá dobrá vibrácia môže vďaka internetu takto šíriť, tak to rád podporím. Hudbu robím predsa pre ľudí”.

Záznamy z online krstu nebolo možné nájsť na žiadnych portáloch, sú dostupné len na spomínaných DVD?

“Áno, je to tak. Na DVD je všetko podstatné, čo sa počas online krstu udialo, vrátane koncertu. Snímali sme to profesionálnou technikou, aby bol prenos, čo najkvalitnejší. Výsledok je na DVD”.

Krstnými rodičmi DVD boli Tvoji rodičia. Dosť netradičné rozhodnutie.

“Pre každého človeka by mali byť v živote najdôležitejší jeho vlastní rodičia. Tak je to aj v mojom prípade. Len vďaka mojim rodičom som tu a môžem robiť to, čo ma naozaj baví. Preto som vedel, že ak si vyberiem ich, vyberiem tých najlepších krstných rodičov. Aj toto je forma, akou som sa im chcel poďakovať”.

Nedávno si sa objavil v spote jednej online banky. Čo Ťa viedlo k tomu, aby si sa zaviazal s istou značkou?

“Je podľa mňa úplne prirodzené, ak ľudia, ktorí sú známi v showbiznise, spolupracujú so značkami, inštitúciami, ktorých filozofia im je blízka. Keďže sme robili online krst a moja kariéra sa rozbiehala najmä v online priestore, online banka ZUNO sa mi javila ako relevantný partner projektu. Ich ponuku podporiť ma som rád prijal aj preto, že zdieľame mladú a rozhľadenú cieľovú skupinu ľudí. Naše predstavy sa stretli a som rád, že noví klienti banky získajú moje koncertové DVD”.

V médiách sa špekuluje o rivalite medzi Tebou a Rytmusom. Ako je to v skutočnosti? Má mať Rytmus obavy, že mu na päty šliape držiteľ Slávika v kategórii Objav roka?

“Nešliapem nikomu na päty. Idem svojou vlastnou cestou a moje úspechy ma až tak neprekvapujú, pretože sa ľuďom snažím mojou hudbou ponúknuť obsah a hĺbku. Na každej skladbe si dávam záležať a pozitívne reakcie ľudí sú pre mňa najkrajšou odmenou. Tie negatívne ma posúvajú dopredu, a preto som aj za tie vďačný”.

Čo chystáš na leto, kde všade Ťa budú môcť fanúšikovia vidieť ?

“V lete sa zúčastním mnohých festivalov a všetky detaily sa dozviete na facebook.com/majkspirit resp. majkspirit.sk. Teším sa na vás”.

VYBERÁME

John Carpenter a jeho stratené témy

Známy filmový skladateľ John Carpenter vydáva 5. februára 2021 poslednú z trilógie Lost Themes III: Alive After Death (Sacred Bones), na ktorej sa...

Koncert Mucha Quartet si už vychutnajú aj diváci v sále

Na koncerte 24. novembra v Koncertnej sieni SF, už za sprievodu divákov (obsadenie 50% kapacity sály), predstaví Mucha Quartet (Juraj Tomka 1....

Kassa Overall sa zamyslel nad rozdelenou Amerikou

Americký jazzový bubeník Kassa Overall prináša svoj pohľad na rozdelené USA a život v pandemickom Seattli vo svojom krátkom filme I Think...

Hania Rani – Home

Rok po vydaní debutového albumu Esja vyšiel poľskej skladateľke, klaviristke a najnovšie už aj speváčke, Hanie Rani, vo vydavateľstve Gondwana Records ďalšia novinka....

Blackmetalisti Yaotl Mictlan idú po stopách dávnych predkov

Názov najnovšieho albumu Sagrada Tierra del, americkej black metalovej formácie Yaotl Mictlan, vychádza čiastočne z ich hispánskych koreňov a taktiež z obľuby k...