8.6 C
Slovakia
streda, 5 októbra, 2022
spot_img

Todd Friend z H20: „Nemáme žiadnych sponzorov, ale neodsudzujeme to“.

Na festivale Rock for People sa nám podarilo spraviť rozhovor so skupinou H20.Za kapelu nám odpovedal na naše otázky bubeník Todd Friend. Mali sme nachystaných množstvo otázok, ale žiaľ kapela sa presúva na ďalší festival a tak sme mali iba zopár minút. 

 

V Čechách hrávate pomerne často. Na Rock for People ste vystúpili dokonca už druhý krát. Hrali ste niekedy aj na Slovensku?

„Nikdy sme neboli na Slovensku.

 

Nikto vás nepozval?

„Nie. Boli sme v Srbsku, v ČR, v Slovinsku, v Poľsku, v Rusku, ale na Slovensku ešte nie. Veľmi radi by sme tu hrali, takže budeme sa tešiť, keď nás niekto pozve. Veľmi sa nám páči východoeurópská hardcorová scéna“.

 

Včera tu bola veľká búrka a mnoho koncert sa muselo zrušiť. Zažili ste niekedy niečo podobné?

„Počuli sme, čo sa tu včera stalo a je nám ľúto, keď sa s podobných príčin musí festival zrušiť, alebo odložiť. Aj nám sa stalo niečo podobné. Bolo to v roku 1999 a bola to naozaj silná búrka“.

 

Ako je na tom súčasná new yorská scéna?

„Je to lepšie ako v minulosti. Je tu viac skupín a preto sa môže robiť aj viac koncertov“.

 

Viacero hardcorových kapiel má sponzorov. Napríklad Your Demise. Aký máte na to názor?

„Náklady na turné sú veľmi vysoké. Potom sa teda nečudujem, že kapely hľadajú rôzne zdroje príjímov, ako by mohli chodiť po svete a šíriť svoju tvorbu. Niektorí ľudia s tým môžu mať problém, ale my nie“.

 

A vaša skupina má sponzora?

 „Nie, my nemáme žiadnych sponzorov“.

 

otázky: Daniel

preklad: Michal 


Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Eivør prichádza z hmloviny súčasného art popu aj so svojou sestrou Elinborg

Hmla, izolácia, prerod, prírodne mystérium. O tom všetkom spieva faerská speváčka Eivør, ktorá prichádza 4. októbra do bratislavského MMC, predstaviť piesne z nového albumu Segl. Faerské ostrovy...

Soen – zrozumiteľná hĺbka