8.6 C
Slovakia
nedeľa, 27 novembra, 2022
spot_img

Papyllon: preč zo škatuľky…

Papyllon

„Od kedy sme začali pracovať na novom albume tak máme pocit, že sme za všetkým nechali hrubú čiaru a začali hrať trošku inak,“ hovorí gitarista kapely Papyllon

Musicpress:
Papyllon je zaradený medzi kapely alternatívneho rocku, no stále ste hrali alternatívne alebo ste sa postupne kryštalizovali?
Papyllon:

Začali sme alternatívou, vlastne stále hráme alternatívne a však stále je to iné. Mohli by sme tvrdiť, že hráme čím viac popovejšie.

 
Musicpress:

A ste s tým spokojní, že vaša tvorba naberá popovejší smer?

Papyllon:

Áno, sme s tým spokojní, pretože máme pocit, že to z nás tak nejako „naturálne“ vychádza.

 
Musicpress:

Ako vyzeral váš prvý koncert?

Papyllon:

Prvý koncert sme odohrali v prešovskom Wave klube, na vernisáži, kde Rišo (gitarista) sedel v hľadisku, keďže ešte nebol súčasťou „Paplonu“ ako nás aj prvýkrát predstavili. (smiech) Ešte si spomíname, že to bol náš doposiaľ najhlasnejší klubový koncert, mohli by sme povedať, že prvé je štartujúce lietadlo a potom sme boli my. Nevieme, či dôsledkom toho sa aj neodpojil reflektor a ostal visieť nad našimi hlavami. (smiech)

 
Musicpress:

Ako si sa Rišo teda dostal k Papyllonu?

Papyllon:

My sme boli viac menej kamaráti, no chlapci nedali žiaden inzerát ani nič podobné, že hľadajú gitaristu. Ja som sa len zastavil za Bohušom (spevák) so slovami, že či si nechcú niečo spolu zahrať a tak sme založili projekt Queen of the Stone Age Tribute, kde hralo viacero hudobníkov nielen my. Počas tohto projektu sme skúšali už aj vlastné veci a tak sme zistili, že si hudobne rozumieme a že to, čo hráme má dušu.

 
Musicpress:

Pred dvomi rokmi ste vydali vaše päťskladbové EP s názvom Sink or Swim, prečo práve potopiť alebo plávať? Mal byť tento názov nejakým odkazom?

Papyllon:

Umývadlo alebo plávať aj to je akože náš preklad. (smiech) Ale nie Sink or Swim vzniklo, preto, že ako kapela sme cítili, že máme také dark obdobie. Nevedeli sme, ako sa máme vyjadriť a ani to, či to, čo hráme chceme hrať aj naďalej..

 
Musicpress:

Texty a hudbu skladáte priamo v skúšobni alebo to máte nejako navzájom podelené?

Papyllon:

Niekedy sme mali zavedenú takú manufaktúru, deľbu práce (smiech). Ja som priniesol akordy, Jakub napísal text (basgitarista). Ale teraz sa to už zmenilo, každý prispieva niečím. Akurát Bohuš si píše texty sám, keďže máme pocit, že je lepšie ak spieva o tom, čo naozaj cíti, hovorí Rišo (gitarista).

 
Musicpress:

Na vašej facebookovej stránke sme pred nedávnom mohli zachytiť, že už dlhšiu dobu chystáte nový album, kedy vyjde? A kde ho nahrávate?

Papyllon:

Album by mal vyjsť v apríli. Momentálne ho už dokončujeme a bude to niečo NOVÉ. Doteraz sme boli viac menej „zaškatuľkovaní“ a dá sa povedať, že sme sa báli hrať veci, o ktorých sme si mysleli, že by sa nemuseli páčiť ľuďom. No od kedy sme začali pracovať na novom albume tak máme pocit, že sme za všetkým nechali hrubú čiaru a začali hrať trošku inak, čo bude v ňom určite počuť. Album nahrávame v našej skúšobni v Šeltri, takže máme neobmedzené možnosti, nie sme časovo obmedzení a nehanbíme sa pred producentom. (smiech) V albume bude 10 skladieb, v ktorých bude cítiť aj našu spoluprácu, pretože až tu sme začali pociťovať, že pracujeme ako kapela, že to viac nie je postavené na deľbe práce.

 
Musicpress:

Čo považujete doposiaľ za váš najväčší úspech?

Papyllon:

Za najväčší úspech považujeme asi to, že sme ešte stále spolu a že sme si sadli nie len ako hudobníci, ale aj ako ľudia.

 
Musicpress:

Chystáte sa v lete odohrať koncerty aj na nejakom festivale?

Papyllon:

Chystáme sa na všetkých no uvidíme, kto sa nám ozve. (smiech)

 

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Prsteň Nibelungov ako suita v Slovenskej Filharmónii

Prsteň Nibelungov alebo Nibelungov prsteň bez slov. Slovenská filharmónia uvedie na štvrtkovom (24. novembra) a piatkovom (25. novembra) koncerte suitu slávneho diela Richarda Wagnera v aranžérskom...