8.6 C
Slovakia
pondelok, 21 septembra, 2020
Home Rozhovory Rozhovor s Vratkom Rohoňom z Iné Kafe

Rozhovor s Vratkom Rohoňom z Iné Kafe

  1. Nemyslíte si, že znovu začne ten kolotoč (klipy, koncerty, únava..) z ktorého ste vlastne predtým ušli? Chcete si to viac postrážiť, obmedziť hranie iba na zvláštne príležitosti, nechodiť z turné na turné?

V podstate ste si odpovedali sám. J Na začiatku comebacku sme si definovali model fungovania a ten sa snažíme aj dodržiavať.

2. Krstom v lietadle ste dokázali  spraviť na Slovensku, ale aj vo svete nevídaný jav. Stálo to veľa úsilia a príprav?

Pomerne áno. Ale robili sme to s tým pocitom, že robíme niečo výnimočné pre ľudí, ktorí sa z toho tešili. Tak ako my.

  1. Aký ste mali pocit z krstu a následnej after párty?

Pocit z dobre zvládnutého dňa.. Ale aj únavu..

  1. Vratko hral už v električke, teraz prišlo na rad lietadlo. Núti vás marketing vymýšľať nové veci, alebo vás už trochu nudia bežné koncerty a bežné promo?

Nemáme marketingové oddelenie.. 😀 Električka prišla náhodou a krst v Boeingu  bol skôr spontánny nápad, ktorý súvisel v podstate s mojou každodennou prácou.

  1. Na novom albume je aj cover od Zóny A.. Budú aj nejaké spoločné koncerty, lebo spojenie tejto generačnej odlišnosti by mohlo byť naživo veľmi zaujímavé.

Zatiaľ nemáme v pláne spoločné koncerty, ale čo nie je, môže byť. Na Zóne sme vyrastali, chodíme na ich koncerty, je to legenda, ktorej sme chceli touto formou vzdať hold.

  1. Dávate aj vy vždy požehnania na coververzie? Ktorá prevzatá skladba ktorú nahrala nejaká kapela vás potešila?

Jasné. Existuje dokonca aj niekoľko Inekafe revival kapiel. Do tohto diania ale nevstupujeme. Scéna pozná naše pesničky a tá či oná kapela už berie zodpovednosť sama na seba, akou formou naloží s našou skladbou a či sa remake bude publiku páčiť, alebo nie.

  1. Na aktuálnom turné rotujete predkapely. Nechceli ste mať dve stále a s nimi pochodiť celé turné?

Nie. Radšej dáme priestor viacerým kapelám.

  1. Turné zahŕňa aj koncert v Prahe. Práve v Čechách ste museli odohrať aj rozlúčkový koncert. Čím to podľa vás je, že tam máte tak veľkú popularitu, však aj Česi majú podobné kapely napr. Jaksi Taksi, Rybičky 48. Čím slovenský neopunk Čechov zaujal?

Niekoľko rokov sme tam obiehali kluby a tvrdo makali na tom, aby nás ľudia spoznali.. Tu sme vypredávali sály a na náš prvý koncert v Prahe prišlo 7 ľudí. A to druhé?  Na to sa musíte spýtať ich.. J

VYBERÁME

Bratislavská noc komornej hudby na Konvergenciách 2020

V bratislavskom Design Factory sa dnes od 17:00 uskutoční tradičná Bratislavská noc komornej hudby, na ktorej zaznejú v...

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.