8.6 C
Slovakia
piatok, 2 decembra, 2022
spot_img

Rozhovor s Vratkom Rohoňom z Iné Kafe

  1. Nemyslíte si, že znovu začne ten kolotoč (klipy, koncerty, únava..) z ktorého ste vlastne predtým ušli? Chcete si to viac postrážiť, obmedziť hranie iba na zvláštne príležitosti, nechodiť z turné na turné?

V podstate ste si odpovedali sám. J Na začiatku comebacku sme si definovali model fungovania a ten sa snažíme aj dodržiavať.

2. Krstom v lietadle ste dokázali  spraviť na Slovensku, ale aj vo svete nevídaný jav. Stálo to veľa úsilia a príprav?

Pomerne áno. Ale robili sme to s tým pocitom, že robíme niečo výnimočné pre ľudí, ktorí sa z toho tešili. Tak ako my.

  1. Aký ste mali pocit z krstu a následnej after párty?

Pocit z dobre zvládnutého dňa.. Ale aj únavu..

  1. Vratko hral už v električke, teraz prišlo na rad lietadlo. Núti vás marketing vymýšľať nové veci, alebo vás už trochu nudia bežné koncerty a bežné promo?

Nemáme marketingové oddelenie.. 😀 Električka prišla náhodou a krst v Boeingu  bol skôr spontánny nápad, ktorý súvisel v podstate s mojou každodennou prácou.

  1. Na novom albume je aj cover od Zóny A.. Budú aj nejaké spoločné koncerty, lebo spojenie tejto generačnej odlišnosti by mohlo byť naživo veľmi zaujímavé.

Zatiaľ nemáme v pláne spoločné koncerty, ale čo nie je, môže byť. Na Zóne sme vyrastali, chodíme na ich koncerty, je to legenda, ktorej sme chceli touto formou vzdať hold.

  1. Dávate aj vy vždy požehnania na coververzie? Ktorá prevzatá skladba ktorú nahrala nejaká kapela vás potešila?

Jasné. Existuje dokonca aj niekoľko Inekafe revival kapiel. Do tohto diania ale nevstupujeme. Scéna pozná naše pesničky a tá či oná kapela už berie zodpovednosť sama na seba, akou formou naloží s našou skladbou a či sa remake bude publiku páčiť, alebo nie.

  1. Na aktuálnom turné rotujete predkapely. Nechceli ste mať dve stále a s nimi pochodiť celé turné?

Nie. Radšej dáme priestor viacerým kapelám.

  1. Turné zahŕňa aj koncert v Prahe. Práve v Čechách ste museli odohrať aj rozlúčkový koncert. Čím to podľa vás je, že tam máte tak veľkú popularitu, však aj Česi majú podobné kapely napr. Jaksi Taksi, Rybičky 48. Čím slovenský neopunk Čechov zaujal?

Niekoľko rokov sme tam obiehali kluby a tvrdo makali na tom, aby nás ľudia spoznali.. Tu sme vypredávali sály a na náš prvý koncert v Prahe prišlo 7 ľudí. A to druhé?  Na to sa musíte spýtať ich.. J

Mohlo by ťa zaujímať

spot_img

Slovenská filharmónia a štyria sólisti

Decembrový program v Redute otvorí 1. a 2. decembra výnimočné spojenie štyroch sólistov so Slovenskou filharmóniou pod taktovkou Petra Altrichtera a Slovenským filharmonickým zborom s vedením Thomasa...