8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 marca, 2023
spot_img

Stanka Apfelová (Zlokot) na krátkom rozhovore

spot_img

zlokot_live2013_600

Naša redaktorka Ilia pripravila pre vás rozhovor so Stankou Apfelovou, ktorá pôsobí v skupine Zlokot. Jej gitarové linky prinášajú do elektronicko rapového podania rockovú a psychadelickú náladu.

 

 

Ako hodnotíš jarné tour Zlokotu, ktoré ste absolvovali spolu s Vecom?

Keď poviem o turné s Vecom, že bolo skvelé a zábavné, myslím, že tým hovorím za všetkých členov kapely. V podstate to splnilo moje očakávania. Veľmi som si to užila, kluby boli plné, hralo sa výborne a ako ľudia sme si všetci sadli. Myslím, že o tom aj svedčí fakt, že sme zatvárali skoro každý klub nadránom.


 

Dopočula som sa, že ešte niečo spolu chystáte…

Turné s Vecom síce skončilo, ale to, že sme v rámci koncertov vystupovali ako Vecova sprievodná kapela, sa celkom zapáčilo a ujalo. Nás táto kooperácia tiež veľmi baví a prináša niečo nové, lebo nehráme ako typická hip-hopová kapela, tak je to v niečom iné. „Vec mi Zlokot“ koncert sme odohrali aj na Bratislavskom Majálese a čakajú nás ešte koncerty 30. mája v Žiline  a 21.júna v Bratislave na festivale BA City Beats.  


 

stanka_apfelova_zlokot2013_katka_acel_600A čo letne festivaly?

Pravdupovediac sme mali/máme viac koncertov v období od apríla do júna ako cez letné prázdniny, ale veľmi sa tešíme na festival Pohoda v júli. Ten si užijeme!


 

Čo tvoje plány na leto?

Dobrá otázka. Vyzerá to tak, že na jeden mesiac sa stane zo mňa už piaty rok jaskynná žena – robím sprievodkyňu v Harmaneckej jaskyni. Určite chcem pochodiť festivaly, lebo leto bez festivalov pre mňa ani nie je letom. Určite skúšať s kapelami a tvoriť niečo nové. A v neposlednom rade si to poriadne užiť (teda pokiaľ sa nenaskytne nejaká plnohodnotná práca pre mňa,keďže tento rok ukončujem štúdium.

Autor|  Ilia    | foto: Martina Mlčúchová a Katarina Acél 2013

Mohlo by ťa zaujímať

Jon Hopkins – Creative process is a drive a very deep drive

The themes are: backgrounds / influence-inspiration / communication-cooperation vs. solo / ambiguity (trough visuals / trough 4x videos) / creativity in general / and...

Grégory „Zigo“ Mavridorakis z Dub Inc – Boli sme začiatočníci, ale mali sme niečo unikátne. Ako kočovníci, ale 100% oddaní hudbe!

Rozhovor s Dub Inc, za ktorú odpovedal bubeník Grégory Mavridorakis. Na Slovensku reggae žije aj vďaka Uprisingu, na ktorého zimnú verziu sa francúzska kapela...

Dalibor Kocián alias Stroon – Hudba v chráme má veľkú energiu, filmová často trpí orchestrálnymi klišé

Jeho nahrávka Temple Timbre Embers z roku 2020 sa venovala súčasnej chrámovej hudbe. Dalibor Kocián, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Stroon, k nej pristúpil z pohľadu formy...

Henry Rollins – Pri cestovaní hľadám hlbšie porozumenie ľudskej existencie

Hudobník, herec, rozprávač, spevák a spisovateľ Henry Rollins nám porozprával o jeho pohľade na život a pracovnú motiváciu. Čo ho naučilo cestovanie po svete...