8.6 C
Slovakia
pondelok, 29 mája, 2023
spot_img

Zlata Holušová z Colours of Ostrava – „V programe vsádzame na široké rozpätie z viac ako 30 krajín sveta“

spot_img

foto_Zlata2Už zajtra otvorí svoje brány jeden z najvýznamnejších českých festivalov európskeho formátu, multižánrový Colours of Ostrava. MusicPress vám prináša exkluzívny rozhovor s jeho zakladateľkou a riaditeľkou – Zlatou Holušovou.

Festival sa nezadržateľne blíži, čím tento ročník festivalu Colours of Ostrava bude výnimočnejší ako tie predošle?

Zlata Holušová:  „Zcela určitě se nám podařilo zvýšit atraktivitu našeho areálu, upravit povrch před scénami, který má doslova luxusní kvality„.


 

Mnohí návštevníci reagujú priaznivo na priestory konania festivalu. Ako hodnotíte vy osobne výhody resp. nevýhody tohto industrialnálneho priestoru?

Zlata Holušová: „Výhodou areálu je, že máme k dispozici také staré tovární budovy, ze kterých vytváříme industriální prostory, navíc máme v novém areálu Vítkovic k dispozici halu Gong pro výjimečné komorní koncerty kapel z celého světa„.

 


 

Koľko návštevníkov očakávate, že priláka festivalový line-up tohto ročníka?

Zlata Holušová: „Očekáváme, že se zopakuje loňská návštěvnost, tedy přibližně 30 tisíc návštěvníků plus dalších 30 tisíc bude na Festivalu v ulicích“.

 


 

Najviac neovplyvniteľnou pre organizátorov festivalov sa stáva priaznivosť počasia. Ako ste pripravený v prípade toho viac nepriaznivého?

Zlata Holušová: „Vzhledem k tomu, že už jsme situaci, kdy nám propršel celý festival, zažili, víme, že lidé se  mohou přizpůsobit téměř všemu. Máme k dispozici dostatek prostor, kde se návštěvníci mohou schovat„.

 


 

Na čo by ste chceli upriamiť pozornosť? Čo robí Váš festival výnimočným v porovnaní s ostatnými festivalmi konajúcimi sa v Čechách a okolí?

Zlata Holušová: „Neporovnáváme se s ostatními festivaly, každý je svým způsobem jedinečný, my sázíme na kvalitu programu v širokém žánrovém rozpětí, letos máme kapely ze 30 zemí světa„.

 


 

Stojíte pri formovaní festivalu od začiatku? Ako ste sa dostali k tejto práci?

Zlata Holušová: „Ano, festival buduji od počátku festivalu a vzhledem k tomu, že jsem i předtím organizovala festivaly, je to pro mě celoživotní cesta“.

 


 

Ktoré z iných stredoeurópskych resp. európskych festivalov sú Vám podnetnou inšpiráciou?

Zlata Holušová: „Mám  ráda festivaly typu Rudolstadt, Primavera a slovenskou Pohodu„.

 


 

Čím by práve Váš festival mal prilákať návštevníkov zo Slovenska?

Zlata Holušová:Myslím si, že je můžeme zaujmout program, výjimečností místa i přátelskou atmosférou“.

 


 

| autor: otázky sa pýtala Ivaa

Mohlo by ťa zaujímať

Nikolaj Nikitin – Najviac mi pomohli rady, ktoré boli odpoveďou na „ako“ a nie na „čo“

Nikolaj Nikitin je hudobník, pedagóg, hudobný producent a hudobný dramaturg, ktorý stál pri zrode Medzinárodnej jazzovej dielne Doda Šošoku. Pri príležitosti návštevy dielne sme sa...

Luis Vasquez / The Soft Moon „Som rád, že moja hudba ľuďom pomáha. Je to liečivý proces pre každého.“

Luis Vasquez, vystupujúci s projektom The Soft Moon, rozpráva o seba rozvoji a terapii, ktorú mu poskytuje jeho vlastná tvorba a nastávajúcej koncertnej šnúre,...

Jon Hopkins – Creative process is a drive a very deep drive

The themes are: backgrounds / influence-inspiration / communication-cooperation vs. solo / ambiguity (trough visuals / trough 4x videos) / creativity in general / and...

Grégory „Zigo“ Mavridorakis z Dub Inc – Boli sme začiatočníci, ale mali sme niečo unikátne. Ako kočovníci, ale 100% oddaní hudbe!

Rozhovor s Dub Inc, za ktorú odpovedal bubeník Grégory Mavridorakis. Na Slovensku reggae žije aj vďaka Uprisingu, na ktorého zimnú verziu sa francúzska kapela...