8.6 C
Slovakia
piatok, 4 decembra, 2020
Home Rozhovory Zlata Holušová z Colours of Ostrava - "V programe vsádzame na široké...

Zlata Holušová z Colours of Ostrava – “V programe vsádzame na široké rozpätie z viac ako 30 krajín sveta”

foto_Zlata2Už zajtra otvorí svoje brány jeden z najvýznamnejších českých festivalov európskeho formátu, multižánrový Colours of Ostrava. MusicPress vám prináša exkluzívny rozhovor s jeho zakladateľkou a riaditeľkou – Zlatou Holušovou.

Festival sa nezadržateľne blíži, čím tento ročník festivalu Colours of Ostrava bude výnimočnejší ako tie predošle?

Zlata Holušová:  “Zcela určitě se nám podařilo zvýšit atraktivitu našeho areálu, upravit povrch před scénami, který má doslova luxusní kvality“.


 

Mnohí návštevníci reagujú priaznivo na priestory konania festivalu. Ako hodnotíte vy osobne výhody resp. nevýhody tohto industrialnálneho priestoru?

Zlata Holušová: “Výhodou areálu je, že máme k dispozici také staré tovární budovy, ze kterých vytváříme industriální prostory, navíc máme v novém areálu Vítkovic k dispozici halu Gong pro výjimečné komorní koncerty kapel z celého světa“.

 


 

Koľko návštevníkov očakávate, že priláka festivalový line-up tohto ročníka?

Zlata Holušová: “Očekáváme, že se zopakuje loňská návštěvnost, tedy přibližně 30 tisíc návštěvníků plus dalších 30 tisíc bude na Festivalu v ulicích”.

 


 

Najviac neovplyvniteľnou pre organizátorov festivalov sa stáva priaznivosť počasia. Ako ste pripravený v prípade toho viac nepriaznivého?

Zlata Holušová: “Vzhledem k tomu, že už jsme situaci, kdy nám propršel celý festival, zažili, víme, že lidé se  mohou přizpůsobit téměř všemu. Máme k dispozici dostatek prostor, kde se návštěvníci mohou schovat“.

 


 

Na čo by ste chceli upriamiť pozornosť? Čo robí Váš festival výnimočným v porovnaní s ostatnými festivalmi konajúcimi sa v Čechách a okolí?

Zlata Holušová: “Neporovnáváme se s ostatními festivaly, každý je svým způsobem jedinečný, my sázíme na kvalitu programu v širokém žánrovém rozpětí, letos máme kapely ze 30 zemí světa“.

 


 

Stojíte pri formovaní festivalu od začiatku? Ako ste sa dostali k tejto práci?

Zlata Holušová: “Ano, festival buduji od počátku festivalu a vzhledem k tomu, že jsem i předtím organizovala festivaly, je to pro mě celoživotní cesta”.

 


 

Ktoré z iných stredoeurópskych resp. európskych festivalov sú Vám podnetnou inšpiráciou?

Zlata Holušová: “Mám  ráda festivaly typu Rudolstadt, Primavera a slovenskou Pohodu“.

 


 

Čím by práve Váš festival mal prilákať návštevníkov zo Slovenska?

Zlata Holušová:Myslím si, že je můžeme zaujmout program, výjimečností místa i přátelskou atmosférou”.

 


 

| autor: otázky sa pýtala Ivaa

VYBERÁME

Hans Zimmer & Billie Ellish & Johnny Marr – No Time To Die

K najnovšej bondovke No Time to Die pripravil soundtrack filmový skladateľ Hans Zimmer, ku ktorému sa pridal Johnny...

Son Lux vydávajú album Tomorrows II

Dňa 4. decembra vychádza album Tomorrows II (City Slang) od amerického experimentálneho tria Son Lux. https://www.youtube.com/watch?v=ttp3ZMU4sjM&ab_channel=SonLux

Gwenifer Raymond – bez spevu, iba s gitarovým trilkovaním

Druhý album Strange Lights Over Garth Mountain od welšanskej gitaristky Gwenifer Raymond pokračuje v jej skúmaní tradičnej folkovej hudby z oblasti Mississippi...

Steve Earle venoval nové piesne svojmu zosnulému synovi

Americký country a folk rockový gitarista Steve Earle nahral so svojou sprievodnou skupinou The Dukes nahrávku J.T., ktorý hudobník venoval svojmu nedávno...

Kacy & Clayton a Marlon Williams

Spolupráca medzi folkovým duom Kacy & Clayton a pesničkárom Marlonom Williamsom vyústila do albumu Plastic Bouquet (New West Records), v ktorom sa...